„Turnaje mladších žáků se zúčastnily týmy z Čech a Moravy, které patří k těm lepším. Šumperk a Valašské Meziříčí jsou tradiční hokejové líhně talentů, o klucích z extraligového Litvínova ani nemluvě. Zbytek pak tvořili vítězové základních částí krajských soutěží svých kategorií HC Spartak Choceň, HC Orlíci Uničov a HC Slavoj Český Krumlov," vyjmenoval soupeře břeclavských Lvíčat spolupořadatel Milan Zoubek.

Celkem se během dvou dní na ledě vystřídalo 110 dětí a bylo jasné, že břeclavské hráče nečeká nic lehkého.

Na turnaji se odehrálo za dva dny jednadvacet utkání, která měla velmi dobrou úroveň a určit patřila k tomu lepšímu, co hokejisté tohoto věku na ledě mohou předvést.

Mezi nejzajímavější, a co se týče hokejového umění i nejlepší utkání, patřilo malé derby mezi Uničovem a Šumperkem, boj Litvínova a Uničova, který byl rozhodnutý jen deset vteřin před koncem nebo zápas Šumperku s Litvínovem, ve kterém se skóre několikrát otočilo a nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou.

Domácí tým trenéra Miroslava Hodonského neodehrál turnaj špatně. „Pouze v proměňování svých šancí jsme za svými soupeři zaostávali. Kluci se totiž půl sezony snad kromě brněnské Techniky nepotkali s tak technicky a rychlostně vyzrálými protivníky. A to jim dělalo po celý turnaj potíže. Tím, že na ledě najednou bylo na vše méně času, tak střelba i kombinace nebyla vždy tak přesná, jak bychom si přáli," pokrčil rameny pozorovatel Zoubek.

Objevilo se i pár individuálních zaváhání, ale tomu se nevyhnul za celý turnaj ani jeden z týmů. V zápasech s Českým Krumlovem a Uničovem břeclavským hráčům chyběl jenom kousek štěstí, aby utkání dovedli k výhře, uhráli ale jen bod.

V zápase se Šumperkem jsme několikrát trefili pouze brankovou konstrukci a soupeř rozhodl až v poslední minutě, kdy navýšil své vedení o dvě branky.

Byl to také jediný zápas, ve kterém se neprosadil nejlepší střelec celého turnaje, který hrál právě za Šumperk.

Lvíčata se tedy za předvedený výkon stydět nemusí, ale určitě poznala, že na sobě stále musí pracovat, protože konkurence nespí. Nakonec tedy obsadila na turnaji páté místo.

Domů odjížděly všechny týmy spokojené, pochvalovaly si organizaci a zajištění celého turnaje, které bylo opět na velmi dobré úrovni, navíc se přesně dodržel časový harmonogram. Spokojenost vládla i se sportovní stránkou turnaje, žádný tým nebyl vyloženě slabý a na výhru museli všichni předvést to nejlepší.

VÝSLEDKY A POŘADÍ:

Břeclav – HC Orlíci Uničov 2:3
Břeclav – HKMD Šumperk 0:4
Břeclav – HC Choceň 4:3
Břeclav – HC Val. Meziříčí 2:4
Břeclav – HC Český Krumlov 4:4
Břeclav – HC Verva Litvínov 1:4

Konečné pořadí:

1. HC Bobři Val. Meziříčí
2. HKMD Šumperk
3. HC Verva Litvínov
4. HC Orlíci Uničov
5. HC Lvi Břeclav
6. HC Spartak Choceň
7. HC Slavoj Český Krumlov

Nejlepší obránce: Dominik Vaněk (HC Lvi Břeclav)
Nejužitečnější hráč: Patrik Sedlák (HC Lvi Břeclav)

DALŠÍ TURNAJE:

Zimní stadion Břeclav:

sobota 28.12. – turnaj 4. tříd
neděle 29.12. – turnaj starších žáků (Břeclav, Olomouc, Klagenfurt, Velké Meziříčí, Č, Krumlov)
úterý 31.12. – turnaj přípravek

- vstup na turnaje je zdarma