Páteční podvečer přinesl zajímavý zápas extraligy dorostu. V brněnské hale Rondo se střetl tým Komety se Vsetínem. Ačkoliv by se mohlo zdát, že pro břeclavského fanouška je tento duel na hony vzdálený, není tomu tak. Jakou paralelu lze nalézt v první obranné dvojici Komety a ve druhém útoku Valachů?

V utkání proti sobě nastoupili v současnosti jediní dva reprezentanti břeclavské hokejové školy v nejvyšší domácí soutěži dorostu. Oba přetáhli v letošní sezoně přes hlavu dres Lvů a oba se také na vzájemný souboj těšili.

Jen o pár měsíců je z dvojice mladší obránce Ondřej Nedvěd. Ten nastupuje v barvách Komety Brno druhou sezónu.
„Měl jsem i jiné nabídky, ale všechno bylo daleko. Navíc jsem tu znal trenéra Málka, který mě trénoval ve výběrech Jihomoravského kraje, takže jsem zvolil tuto možnost,“ komentoval své brněnské působení.

Ondřej patří mezi nejproduktivnější hráče v týmu, jasně dominuje obráncům – chodí na oslabení a dostává prostor i při přesilovkách. Také díky tomu má slušnou bodovou sbírku.

„Sem tam se na statistiky podívám, ale není to všechno. Chtěl bych hlavně překonat ty loňské.“ To se mu daří – ve 34 zápasech nasbíral zatím patnáct bodů, zatímco loni měl po základní části o bod méně.

V modrožlutém dresu se objevil třikrát: „Byl jsem rád, že jsem si zase mohl zahrát s klukama, se kterýma jsem vyrůstal,“ řekl Nedvěd.
I výkony svého mateřského klubu neustále monitoruje.

„Sleduju internetové stránky, jsem v kontaktu s klukama a byl jsem se podívat i na některé jejich zápasy.“
Naopak Lukáš Bolfík je v zelenožlutém novicem dva měsíce, avšak jeho služby si na Valašsku jen chválí. „Chtěl jsem poznat tvrdší a rychlejší hokej. Doufal jsem, že se prosadím i tam,“ věří.

Obzvláště se mu povedly první zápasy v dresu VHK a trenér Jenáček vysílal směrem k forvardovi jen samá pozitiva.
„Trenér je tu parádní, svým trénováním není od Konyho (trenér dorostu HC Břeclav Michal Konečný – pozn. red.) tolik vzdálený. Jemu se moje hra líbí, a to jsem moc rád.“ Jak sám říká, přivykání na nové působiště nebylo nejjednodušší.

„Ze začátku byly dojmy jenom dobré. Později to začalo být na psychiku těžší – zvykání si na nové kluky v kabině, na spolužáky i na lidi na intru.“
Výsledek 4:3 značí vyrovnaný zápas. Hned v 1. minutě si Ondřej Nedvěd vysloužil za svůj nedovolený zákrok dvouminutový trest. Po zbytek zápasu si už ale faulem nepomohl.

I když si ani jeden nepřipsal žádný kanadský bod, do statistiky těch plusových a minusových si oba připsali po kladných i záporných.
Nedvěd byl u dvou vstřelených a dvou obdržených brankách v oslabení,

Bolfík si připsal účast na ledě při druhé brance Vsetínských, a také když se Kometa znovu dostala do vedení 3:2. Bez zajímavosti nejsou ani druhé víkendové zápasy břeclavských odchovanců.

V sobotním duelu Vsetína s Jihlavou odehrál kvůli nemoci starší z dvojice jen první dvacetiminutovku a připsal si podíl na jedné brance.
Stejně tak se dařilo i Nedvědovi v zápase proti Třinci, kde asistoval u důležité kontaktní branky.

Šárka Libenská