Od začátku zápasu se oba týmy střídaly v šancích, a to především v jejich neproměňování. Domácím se zadařilo až ve třinácté minutě po kombinaci bratří Bartošů. Druhou branku vstřelil Ondřej Bartoš po Smeřičkově přihrávce v jedné z mnoha přesilových her.

Dvě minuty po začátku druhé třetiny se Břeclav díky Bendíkově přesné trefě zdálo být rozhodnuto. To ale nebyla zdaleka pravda. Pelhřimovu stačila druhá polovina prostřední třetiny k tomu, aby srovnala stav.

Rozuzlení měla přinést až poslední dvacetiminutovka. Ctibor Bartoš to ještě ve 43. minutě sám před brankou nezvládl. O minutu později se to však povedlo Mrenovi, který brankáře Pelhřimova prostřelil mezi betony.

Pojistku se podařilo připojit Břeclavi až poté, co přežila šanci Malého na opačné straně kluziště. Deset minut před koncem uklidnil domácí střídačku po Bendíkově asistenci Bolfík.

Zvýšit vedení domácího týmu mohl ještě Zháňal s Lechnerem, ti ale úspěšní nebyli. I tak si mohou břeclavští junioři gratulovat k výbornému zahájení této fáze kvalifikace.

Cesta za kýženým postupem je ale kvůli velmi složitému systému ještě hodně dlouhá. Přes první skupinu by však projít měli.