„Dát venku pět branek a nemít ani bod, to je tragédie. To se nesmí stávat. S tak mladým mužstvem to prostě musí zatřepat. Jsem naštvaný na naši první lajnu, která dostala pět branek, vůbec nás nepodržela. Stejně jako brankář, ani ten nechytil nic navíc. Budu jim muset důrazně promluvit do duše. Tak se o body nehraje," mluvil zklamaně trenér Lvů Michal Konečný.

Kolín začal doma cestu za první výhrou aktivně, ostřeloval brankáře Hübnera, ale jako první kapituloval jeho protějšek Brázdil. Hned v 6. minutě si nedokázal poradit s přízemní střelou Marka Pappa a Lvi vedli. Bylo to ale v utkání naposledy.

Kozli totiž ještě zvýšili tlak a za čtyři minuty zkušený Kubát z úhlu srovnal skóre. Za další čtyři minuty už domácí vedli. Veterán Kadlec zamířil bekhendem pod víko a překonal břeclavského brankáře podruhé.

Břeclav se ale nevzdala a v jedné ze dvou přesilovek skóre zase srovnala. To se nezvykle střelou od modré trefil nad Brázdilovu lapačku Ondřej Bartoš. Přestože ofenzivní hody pokračovaly, do kabin se odcházelo za stavu 2:2.

Ve druhém dějství už hokej takovou atraktivitu neměl, branky však padat nepřestaly. Diváci si na ně museli ale počkat až do 36. minuty. To už Břeclav neustála drtivý tlak Kozlů a dostala během minuty a půl dvě slepené branky. Lvi znovu dokázali odpovědět, když ve 39. minutě Peter Beneš využil avizovanou výhodu a potřetí prostřelil kolínského gólmana.

„Kolín na nás vletěl, mají lepší mužstvo, než napovídalo jejich tabulkové postavení. Na spodek tabulky vůbec nepatří. Ani jim ale dneska nezachytal brankář, proto z toho byla taková přestřelka," uznal kvality soupeře břeclavský kouč.

Závěrečná dvacetiminutovka už se Lvům vůbec nepovedla. Ve 46. minutě už prohrávali po neubráněném oslabení 3:5 a v 51. minutě už dokonce 3:6. To se zkušený Kadlec ujal na modré puku, objel celé útočné pásmo a zpoza branky zasunul kotouč za Hübnera. Ten pak při své letošní premiéře přenechal místo v brankovišti Danielu Zelenkovi.

Břeclavané poté snížili v 52. minutě na 4:6 zásluhou střely Jana Kuriala. Hosté už museli riskovat, ale Kolín okénka v jejich obraně nevyužil.

V posledních minutách byl vyloučený domácí hráč, a tak se břeclavský trenér rozhodl pro power play. Ani výhoda dvou mužů na ledě však neměla gólový efekt. Naopak. Kolínský Morkes všem ujel, byl sám před brankou faulován a rozhodčí uznal Kozlům technický gól. Poslední slovo si poté půl minuty před koncem vzali Lvi. Puk do branky dotlačil Ondřej Bartoš a stanovil tak konečné skóre na 5:7.

TJ SC Kolín – HC LVI Břeclav 7:5 (2:2, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 11. Kubát (Morkes), 14. Kadlec (Malý, Šafránek), 36. Ježek (Hanzl, Herwig), 38. Kubát (Hanzl, Morkes), 47. Šafránek (Morkes, Kubát), 51. Kadlec (Hanzl, Nedbal), 60. Morkes – 6. Papp (Zháňal, Dora), 18. Bartoš (Koukal), 39. Beneš (Dufek), 52. Kurial (Novák, Jurča), 60. Bartoš (Dujsík, Koukal). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 530. Rozhodčí: Battěk – Rybáček, Marek.

SC Kolínští Kozlové: Brázdil – Nedbal, Skokan, Pýcha, Hanzl, Richter, Barták, Kopecký, Výborný, Špringl – Malý, Šafránek, Kadlec, Morkes, Kubát, Mejzr, Ježek, Zumr, Herwig, Vágner

HC LVI Břeclav: Hübner (od 51. Zelenka) – Dora ©, Šaur, Dufek, Dujsík, Dittrich, Koukal, Nekoranec – Gabriška, Kurial, Jurča, Popolanský, Beneš, Bartoš, Bolfík, Lechner, Papp, Zháňal, Truhlář, Novák Jak.