Spokojený byl i trenér Lvů Michal Konečný. „Klukům nemůžu vytknout vůbec nic. To se stává, že máte mraky šancí, tlak, ale gól vám tam nespadne. Je to pořád lepší, než ty tutovky nemít, jako tomu bylo v minulém zápase. Po něm jsem hráčům promluvil do duše a herní projev byl rázem o level výš. Jedinou kaňkou na utkání byla ta pětiminutovka na začátku druhé třetiny, ve které jsme dali Trnavě přesilovky a jejich zkušení hráči je využili," poukázal na kritickou chvíli.

Lvi potvrdili, že mají výborné vstupy do utkání. Přesně po sto vteřinách hry objel břeclavský rychlík Kristian Kučera branku, našel odražený puk mezi kruhy a poprvé překonal trnavského brankáře. Jenže za minutu už to bylo 1:1. Trnavský Lisoň předvedl totožnou akci a Šurý musel poprvé lovit puk z branky.

Gólostroj ale pokračoval a osmdesátka diváků viděla v 5. minutě již třetí gól. Tentokrát se trefil domácí Tomáš Buhaj, když zamířil přesně mezi betony trnavského brankáře. A to ještě Zháňal na konci první třetiny neproměnil trestné střílení.

Lvi pak mezi 22. a 26. minutou pětkrát faulovali a Trnava tvrdě trestala. Z jednobrankového vedení byla rázem dvougólová ztráta.

Od poloviny zápasu se ale lvi začali znovu zvedat. Branku Trnavy ale dobíjeli marně. Ve 31. minutě už se domácí téměř radovali z branky, ale kotouč plachtící do sítě na poslední chvíli odpálil do bezpečí obránce hostí. Ještě před druhou sirénou navíc Buhaj trefil tyčku.

Poslední dějství začalo obrovským tlakem Lvů. Kučera hned z kraje třetiny překvapil trnavského brankáře z velkého úhlu a v 55. minutě domácí díky Buhajově trefě v oslabení vyrovnali na 4:4. Jenže v té samé přesilovce Lvi dostali i rozhodující pátý gól.

Poslední čtyři minuty hrála Břeclav přesilovku a navíc bez brankáře, ovšem vyrovnávací branka jim i přes množství šancí a závarů nebyla souzená. Přesto opouštěli led za potlesku diváků.

„Pokud budeme hrát pokaždé jako s Trnavou, nemám obavy. Taková porážka mě nemrzí," dodal Konečný, jenž se bude muset obejít v sezoně nejspíš bez obránce Kamila Nekorance, jenž dal před hokejem přednost nové práci.

HC LVI BŘECLAV – HK GLADIATORS TRNAVA 4:5 (2:1, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Kučera (Tobola, Svoboda), 5. Buhaj (Nováček, Zháňal), 42. Kučera (Svoboda, Tobola), 56. Buhaj (Nováček) – 3. Lisoň (Achs), 22. Lisoň, 26. Barinka (Poláček), 26. Achs (TS), 56. Baran (Achs, Lisoň). Vyloučení: 9:9. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Střely: 51:21.

Sestava HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Beneš (A), Svoboda, Dittrich, Höss – Kučera (A), Červenka, Tobola – Buhaj, Nováček, Zháňal © – Medřický, Průdek, Blaha – Kacetl, Papp.