I přes Šaurovo snížení už se Lvům nepodařilo vyrovnat. Naopak v poslední minutě dostali hosté na cestu ještě čtvrtý gól do prázdné branky a nakonec odjeli s porážkou 2:4.

Fanoušci se v Orlové ještě ani nestihli usadit na svá místa a už se měnilo skóre. Uplynulo jen 37 vteřin a domácí vedli. Pavliš dorazil z úhlu kotouč za Šurého. Orli měli další šanci skóre navýšit, přesilovou hru po faulu na Szajtera ale nezužitkovali. To je ale nemuselo mrzet. Po deseti minutách hry ujel ve vlastním oslabení Václav Studený, který pohlednou akci dotáhl do úspěšného konce.

Až v závěru úvodní třetiny dostali do šance i hosté z Břeclavi. Unikajícího Piskoře zastavil Tomis jen za cenu podražení a nejproduktivnější hráč Břeclavi se postavil k trestnému střílení. Zkusil blafák do bekhendu, Iláše ale nepřekonal.

Přesto právě tento moment břeclavský tým zřejmě posílil, naopak dosud jasně aktivnější Orlová vstoupila do druhé třetiny jako vyměněná. Domácí chybovali, byli nedůslední a brzy byli potrestáni. Na 1:2 snížil právě neúspěšný nájezdník Dominik Piskoř. Vybojoval si u mantinelu puk, sjel si na kruhy a střelou zápěstím vsítil patnáctý gól v sezoně. O pár vteřin později mohlo být srovnáno, v obrovské šanci byl břeclavský obránce Kovář, Iláš ale vytáhl parádní zákrok.

Hosté byli aktivnější asi do 30. minuty, kdy se Orli oklepali a zase začali hrozit před Šurým. Zvýšená aktivita se vyplatila a v poslední minutě prostředního dějství sklidila ovoce. Po akci Szajtera nadvakrát zakončil Jakub Voznica a Orlová šla opět do kabin s dvougólovým vedením.

Třetí dějství však začalo podobně jako to předešlé. V ponechané výhodě udeřil Jakub Šaur a bylo to opět jen o gól. Domácí si ale vedení hlídali a soupeře do dalších výrazných akcí nepouštěli. Naopak Šurý měl štěstí při střele Zientka i Tomise, jehož projektil hlasitě zazvonil o brankovou konstrukci.

V závěru utkání atmosféra houstla. Za protesty proti výrokům rozhodčího nedohrál utkání jinak klidný kapitán Lvů Radek Haman a hosté šli dokonce do tří. I tak si ale vypracovali obrovskou příležitost. Vsadili vše na útok a jen fantastický Iláš zachránil domácí od pohromy, když na poslední chvíli zasáhl proti Bolfíkovi. Pak už domácí nechybovali, naopak při závěrečné power play Břeclavi vybojovali puk a Diviš mohl střelou do prázdné branky uzavřít skóre zápasu na 4:2.

Nyní čeká břeclavské hokejisty středeční domácí utkání se Vsetínem, které uzavře třetí čtvrtinu základní části. „První třetinu jsme měli tradičně špatnou, neproměnili jsme navíc trestné střílení. Od druhé jsme se rozehráli, dali jsme kontaktní gól, už to bylo lepší, ale ve třetí třetině už jsme se vůbec nedostali do hry. Tak, jak to na severu bývá, sudí nás tam v závěru nenechal na Orlovou zatlačit, natož hrát přesilovku. A to ani když Zháňala sestřelil Hegegy kolenem a Radka z ledu museli odnášet spoluhráči. To už sudí vytočil i jinak klidného Radka Hamana, který jeho výroky neustál a dostal osobní trest za protesty," uvedl břeclavský kouč Michal Konečný.

HC Orlová – HC LVI Břeclav 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Pavliš (Studený, Štefanka), 11. Studený, 40. Voznica (Szajter), 60. Diviš (Voznica, Tomis) – 24. Piskoř, 46. Šaur (Kučera, Bolfík). Vyloučení: 4:8, navíc Haman (BV) OT 10 minut. Bez využití. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Šutara. Diváci: 312. Sestavy - HC Orlová: Iláš – Štefanka, Sznapka, Hoďa, Hegegy, Zientek, Tomis – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Badžo, Mráz – Diviš, Szajter, Voznica – Galgonek, Plášek, Matějíček. HC Lvi Břeclav: Šurý –Dora (A), Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Höss, Nekoranec, Strapina – Hrbatý, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bolfík (A), Medřický, Rejžek, Kučera, Zháňal, Blaha, Průdek, Haman ©, Gabriška.