Po nemastném, neslaném vstupu do soutěže se přerovští hokejisté svezli na vlně výher. V říjnu vyhráli osm utkání a jen jednou prohráli, což je katapultovalo až na čtvrté místo v tabulce. Jedno z mála zaváhání Přerova přišlo hned v úvodu soutěže právě na ledě Břeclavi, kde domácí Lvi urvali tři body za výhru 3:1. Poté ale přišla šňůra šesti výher Zubrů, která se přetrhla až v minulém kole ve Vsetíně, kde je porazili Valaši rozdílem třídy 7:3. Toto zaváhání budou chtít Hanáci ale jistě odčinit, Břeclav je navíc na ledě soupeřů často bezzubá. Uvidíme, zda Lvy výhra s Frýdkem-Místkem nakopla nebo zase upadnou do šedi venkovních zápasů.

Posledních pět utkání soupeře:
Přerov – Nový Jičín 4:2
Frýdek-Místek – Přerov 3:5
Uničov – Přerov 2:5
Přerov – Technika 4:0
Vsetín – Přerov 7:3

Kádr Přerova nedoznal oproti loňsku nijak závratných změn, přesto mají velmi široký kádr. V brance se představí Tihlář, loni brankář Uničova. Opačným směrem putoval gólman Krejčí. Tihlář zatím do brány svého kolegu Okáče nepustil a je s úspěšností 93,05 % a průměrem 2,35 branky na zápas jasnou jedničkou Zubrů. (pro srovnání – břeclavský Žurek má průměr 3,77 branky na zápas a úspěšnost 90,47 %). V poli spoléhá Přerov na zkušené hráče jako je exšumperský bek Jiří Osina (1+5), Radomír Pala (2+8) nebo kapitán Faltýnek (6+4), v útoku jsou nejnebezpečnějšími hráči Dittrich (2+8), Hanák (7+6), Kohút (1+7) nebo Sprušil (4+8). Čerstvou novinkou z tábora Přerova je fakt, že tým do konce sezóny posílil extraligou ostřílený útočník Martin Kotásek (5+5), který si drží průměr bodu na zápas, a nadějný zlínský junior Goiš. Poté, co se stal Zlín partnerem Vsetína, přeorientoval se Přerov na spolupráci s Olomoucí, odkud využívá na střídavý start mladé borce, nejznámější jsou asi talentovaní mladíci Coufal a Meidl. Průměrný věk týmu Přerova je 24 let, Břeclav má tým v průměru o rok starší.

Webové stránky soupeře: www.hokejprerov.cz

Utkání HC Přerov – HC Břeclav začíná v sobotu 7. listopadu od 17:00 na nově zrekonstruovaném zimním stadionu v Přerově. Pro zájemce, kteří chtějí jet břeclavské hokejisty podpořit do Přerova vlakem nebo auty, vězte, že cena vstupného je jednotná, a to 50 Kč. Z utkání bude možno sledovat kompletní online reportáž na sportovním serveru www.onlajny.cz. Utkání bude řídit trojice sudích R. Klapetek, J. Novotný a R. Šimčík.

Předpokládané sestavy:
HC Přerov: Tihlář (Okáč) – Pala, Faltýnek, Halouska, Osina, Vlček, Novák, Ferenc – Martinák, Sprušil, Ditrich – Kočara, Hanák, Kotásek – Menšík, Kohút, Goiš – Kolář, Sedlář, Kundrátek. Trenér: Lubomír Oslizlo
HC Břeclav: Žurek (Chvátal) – Popela, Lattner, Strýček, Bokroš, Pláněk, Habrovec, Koš, Nedvěd – Prachař, Sedláček ©, Jarůšek – Mráz, Barák, Karný – Čikl, Nohel, Klimovič – Kuriál, Grmela. Trenér: Bohumil Prachař

Další zápasy 14. kola:
Valašské Meziříčí – Hodonín (so)
Opava – Prostějov (ne)
Nový Jičín – Uničov (so)
Frýdek-Místek – Orlová (so)
Technika – Vsetín (ne)