„Lvi Břeclav vznikli přeměnou již existujícího sdružení Husako Břeclav a jeho předsednictvo se rozrostlo i o zástupce rodičů mladých hráčů. Nynější situaci, kdy Passvilan dělá muže a my chceme zastřešit mládež, jsme navrhovali už v lednu. Situace ale dopadla jinak, a je všeobecně známá,“ říká předseda představenstva Lvů Jaroslav Raclavský.

Poté, co se přerušila na začátku června letní příprava, ujali se členové občanského sdružení dobrovolně zajištění zbytku letní přípravy mládeže. S posvěcením HC Passvilan, který dětem nechtěl v trénování bránit, ačkoliv na ně pravděpodobně stále vlastní práva.

HC Passvilan s.r.o. nakonec souhlasil s převodem mládeže na jiný subjekt a nyní probíhají jednání mezi HC Břeclav o.s., HC Passvilan, Terezou a základní školou Kupkova.

„V minulých dnech nám HC Passvilan předložil návrh smlouvy o spolupráci při sportovní výchově mládeže. Ukazuje se, že dodnes není jasné, komu vlastně hráči patří. Každý má svůj výklad pravidel. Po doložení vlastnických práv na hráče mohou být rychle ukončená jednání,“ popsal obecně déletrvající problém Raclavský s tím, že poté by se musely rychle dořešit problémy s nastartování sezony jako jsou rozvrhy ledů nebo školní rozvrhy.