Utkání s minimem šancí rozhodla jediná branka. A to navíc až v prodloužení – necelou minutu před koncem se prosadil hostující Pavel Hruška. Zápas tak bylo především soubojem důsledné obrany a brankářů, z nichž byl úspěšnější hostující Jiří Slovák, který vychytal první čisté konto v sezoně.

Zápas měl bleskurychlý začátek, když hned ve 26. vteřině měli hosté blízko ke gólu. Po kombinaci a zmatku v obraně Břeclavi se před prázdnou brankou ocitl Macháček, který naštěstí pro domácí puk promáchl. Na druhé straně si první pokus připsal Čikl, avšak ofenzivní snahy Lvů byly utnuty vyloučením Nekvasila. Netrvalo ale dlouho a síly se vyrovnaly – za katr odjel po faulu na Čikla Pavlačka. Ani jeden tým však nebyl schopný nic vymyslet a ani po návratu hříšníků z trestné lavice se na tom nic nezměnilo. Do dvou vážnějších šancí se hosté propracovali až v 7. minutě, po nichž se ale Martin Toman odporoučel na trestnou, když se provinil sekáním. Z přesilovky Břeclav nic nevytěžila a zápas se tak vrátil opět do svého neatraktivního tempa. Ve 14. minutě vyslal nebezpečnou střelu na Slováka Jiří Sedláček, s jeho pokusem ale neměl hostující brankář žádné problémy. Ačkoliv puk měli na hokejkách převážně domácí, hosté nebezpečně hrozili z brejků. Největší šanci na straně Břeclavi si pak v 16. minutě připsal Karný, proti němuž tváří v tvář zaúřadoval opět Slovák.

Do druhého dějství vstoupili lépe domácí, hned po buly se rozjel Prachař a ve spolupráci s Pelánem vyrazili na zteč. Hostující obrana měla co dělat a nakonec útočné manévry Břeclavi vyústily ve vyloučení Petra Hrušky. Paradoxně v oslabení si Nový Jičín vypracoval obrovskou šanci, když se před Žurkem zjevil Martin Toman a po něm ještě z dálky zkoušel štěstí Andrýsek. Ani jeden si ale na strážce domácí svatyně nepřišel. Ve 24. minutě putoval na trestnou lavici nejdříve domácí Procházka, zanedlouho po něm si jel odpykat své dvě minuty trestu i Pavel Hruška a tak se opět hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ani tentokrát se nedokázal žádný z týmů prosadit, krátce po několikasekundové přesilovce domácích se do šance propracoval Karný, ale se svou střelou z levého kruhu si na Slováka nepřišel. Nepodařilo se to z následné akce Čiklovi a také Klimovičům pokus ve 34. minutě vyšel vniveč. I tentokrát si novojičínští pomohli faulem, ale Lvi opět nedokázali svou výhodu zužitkovat. Do vedení mohl Břeclavské poslat minutu před koncem Prachař, hostujícímu gólmanovi ale pomohlo břevno a stav tak byl i na konci druhé třetiny 0:0.

Za dobře postavenou brankovou konstrukci mohl hned v úvodu posledního dějství děkovat i Žurek – rána Skaloše skončila také na břevně. Poslední část hry se nesla ve znamení častých vyloučení, ani jeden celek však nedokázal v početní výhodě rozhodnout. Při vyloučení Karného se dvakrát kotouče chopil Gulda, ani jednou však nebyl úspěšný. Ve 46. minutě se pak domácím naskytla velká příležitost – za katr usedli dva hosté a Lvi tak měli k dispozici přes minutu dlouhou přesilovku pěti proti třem. Ta se ke smůle Břeclavi obešla bez ohrožení hostující branky. Ve 49. minutě se ihned po návratu z trestné lavice dostal do příležitosti Prachař, avšak i jeho pokus byl zneškodněn Slovákem. 4 minuty před koncem základní hrací doby měl na hokejce rozhodnutí Karný, jehož pokus za brankovou čarou ale neskončil, stejně jako šance Bacula na druhé straně.

Utkání tak dospělo do prodloužení, které trvalo přesně 4 minuty a 16 vteřin. Právě v tomto čase byla využita první a zároveň také poslední přesilovka zápasu. Spokojenější nakonec byli hosté, když pro ně dva body vystřelil Pavel Hruška.

HC Břeclav : HC Nový Jičín 0:1p (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 65. Hruška Pavel (Šimo, Gulda)
Vyloučení: 9:10, využití: 0:1
Rozhodčí: Čech - Klein, Mlčoch