Břeclav hned v úvodu nevyužila přesilovku, ale toto zaváhání napravil hned ve 3. minutě Papp, který kličkou do bekhendu překonal Němce. Většinu první části se hrálo bez branek, ale oba týmy ve střelbě nezahálely. Každý pokus o branku však bezchybnými zákroky kryli jak Němec, tak břeclavský Nosek. Prostějov vyrovnal až gólem „do kabin“ v 19. minutě zásluhou Brančíka.

Do druhé části vstoupili lépe hosté. Dvě minuty hry prostějovským stačilo, aby si vytvořili tlak a skórovali. Poté se prosadili domácí, v čase 23:26 střílel Sedláček a jeho střelu dorazil Gabčo.

Do vedení se břeclavský tým dostal ve 31. minutě zásluhou Křivánka, po spolupráci s Waldem a Garčicem. Hned vzápětí zvyšoval už na 4:2 po přihrávce Pappa Sedláček. Po tomto čtvrtém břeclavském gólu se patnáct minut nehrálo, protože hosté požádali o konfrontaci dvou břeclavských hráčů. Po vyvrácení spekulací o stáří hráčů se pokračovalo ve hře.

Třetí třetinu se hosté pokoušeli dorovnat stav, ale bránil jim v tom dobrý výkon Břeclaváků. Na rozdíl jedné branky se dostali až v 50. minutě po akci Zezuly. To přinutilo Prostějov k ještě většímu úsilí. Definitivně ukončil nápor hostů gólem při jejich power-play Řezáč.

Autor: ONDŘEJ DVOŘÁČEK