V úvodu letošního ročníku Krajské ligy se břeclavským hokejistům dařilo více na ledě soupeřů. V posledních týdnech se však karta začíná obracet. V posledních dvou domácích duelech zvítězili a naopak v Uherském Ostrohu ve čtvrtek prohráli 4:7.

Sobotní zápas začaly lépe Rosice, které vedly po první třetině dvoubrankovým rozdílem. Lvi vyšli v úvodním dějství naprázdno, když Lenkovičovu střelu zastavila tyč.

Do druhé periody vletěli Lvi jako tornádo a Rosice vyditelně přehrávali. První výraznější šanci si vytvořil břeclavský hrající trenér Filip Hrbatý, který se ocitl sám před bránou, ale trefil pouze beton rosického brankáře Tichona, mimochodem izraelského reprezentanta. Hned za minutu měl gólovou šanci na hokejce Tibor Sedláček, v samostatném úniku ale z úhlu přestřelil.

Za dalších 30 vteřin obrana hostů znovu propadla a Michal Gabriška mohl vstřelil kontákní gól, brankář hostů si ale poradil i s touto situací. Rosice byly ve velkém tlaku a v podstatě se od začátku druhé dvacetiminutovky nedostaly ze třetiny. To lvům přineslo své ovoce v čase 23:28, kdy Marek Göndör střílenou přihrávkou od modré čáry vybídl Radka Zháňala, který uklidil kotouč do odkryté brány a ukončil gólové čekání lvů v tomto zápase. Přestože měli v této fázi hry domácí výrazně navrch, z granky se po poněkud nepřehledné situaci radovali opět hosté. Skóre na rozdíl jedné branky vrátil břeclavský Roman Průdek, který zkušeně proměnil trestné střílení po předchozím faulu, a pomohl tak svůj tým znovu nakopnout. Radost břeclavanů ale nevydržela příliš dlouhou, protože už za necelé dvě minuty Rosice z dorážky zvládly znovu navýšit své vedení.

Poslední třetina začínala volněji a oba týmy hrály opatrný hokej. Lvi byli příliš často na trestné lavici a také na to doplatili pátým gólem Rosic. Pomohl však následný time-out. Už za necelé tři minuty skóroval Filip Hrbatý, který započal skvelý obrat lvů. Kontaktní gól zaznamenal tvrdou střelou Michal Gabriška v přesilové hře. A krátce nato Radek Zháňal nekompromisně zavěsil a vyrovnal.

Prodloužení Břeclavští umí. Za celou sezónu v něm ještě neprohráli. Pouhých 57 vteřin stačilo, aby zápas ukončili. Postaral se o to Filip Hrbatý, který po přihrávkách Marka Pappa a Radima Lenkoviče dokončil skvělý obrat. „Fanoušci nás hnali dopředu. Když dal Radek Zháňal gól na 5:5, měl jsem husí kůži z toho, jak lidi na tribunách zaburáceli. Byl to pro mě po delší době hodně silný hokejový zážitek,“ uvedl pro klubový web střelec vítězné branky Filip Hrbatý.

Břeclav - Rosice 6:5 po prodloužení (0:2, 2:2, 3:1 – 1:0)

Branky: 24. Zháňal, 36. Průdek, 50. Hrbatý, 53. Gabriška, 54. Zháňal, 61. Hrbatý – 7. Říčka, 16. Kazlepka, 33. Svatuška, 38. Krejčí, 47. Dufala.

Rozhodčí: Šiška – Bártek, Šimoník.