Na schůzce se sešli zástupci Passvilanu, kteří chtějí provozovat mužský hokej, zástupci HC Lvi Břeclav, kteří chtějí zastřešit mládež a občanské sdružení HC Břeclav, které vedlo hokej posledních sedm let. Tomu ještě přihlížel ještě starosta Břeclavi.

„Dohodli jsme se na dodatku naší smlouvy o spolupráci s HC Břeclav o rozdělení hráčů a soutěží. Mělo by to být tak, že nám zůstanou muži a občanskému sdružení HC Lvi Břeclav připadne mládež od ročníku 1993 a mladší,“ komentoval průběh manažer HC Passvilan Martin Maťašovský s tím, že nadějní junioři v rámci spolupráce Passvilanu a Lvů budou moci hrát i za A–tým.

HC Passvilan je ochotný bezplatně předat občanskému sdružení HC Lvi mládež, s tím, že jim město prostřednictvím Terezy poskytne nepeněžní krytí ve formě bezplatného pronájmu ledu.

Spokojený po dvouhodinové schůzi byl i Zdeněk Petr, pověřený ředitel Terezy Břeclav. „Jsem rád, že se všechny čtyři strany sešly a dohodly se na společném postupu, který stvrdili svými podpisy. A myslím, že mohu mluvit i za ostatní zúčastněné. Je to krok k lepšímu chodu hokeje a je tu i vidina budoucího růstu,“ dodal.