Oba týmy ale mají zatím v lize úplně jiné starosti. Hodonín s nejproduktiv­nějším útokem okupuje přední příčky tabulky, zatímco trápící se Břeclav se nachází na jejím opačném konci a v Hodoníně může prakticky jen překvapit.

Drtiči od začátku deklarovali nejvyšší možné cíle ve druhé lize a suverénně do ní nakročil, když máají po osmi odehraných zápasech ve statistice 36 branek, což je s Orlovou nejvíce v celé soutěži, přesto si hodonínský trenér Kosík zoufá, že v v posledních zápasech už tolik nestřílí.

Právě kvůli tomu v posledním utkání Hodonín prohrál, když ve Vsetíně narazil na zeď jménem Plšek a tři body tak zůstali na Lapači. Předtím však doma porazili v poměru 3:1 Přerov a nováčka z Frýdku-Místku smetl na jeho ledě v poměru 7:1. Celkově se Hodonínu mnohem více daří na kluzištích soupeřů (4 výhry a jedna prohra) než na domácím ledě (1 výhra, jedna prohra v prodloužení a jedna prohra).

Břeclav naopak z ledu soupeřů zatím přivezla jen jeden bod, a tak na kluzišti regionálního souseda nemá prakticky co ztratit. V přípravě se s ním střetla dvakrát a v obou utkáních byl vidět rozdíl mezi týmy. Břeclav podlehla Drtičům na jejich ledě 2:5 a doma dokonce 2:6.

Posledních pět utkání Hodonína:
Opava – Hodonín 5:9
Hodonín – Nový Jičín 2:3sn.
Frýdek-Místek – Hodonín 1:7
Hodonín – Přerov 3:1
Vsetín – Hodonín 3:1

Trenér Drtičů Kosík má v brance vyrovnanou dvojici gólmanů, Holeš (92,91% úspěšnosti a 2,0 gólu na zápas) i Stacho (3,67 a 85,71%) ukazují, že na druhou ligu určitě výkonnost mají. V obraně se letos kromě stálic Pokorného, Podešvy nebo Komárka objevili Slováci Jozef Salajka nebo Boris Flamík. Pravidelně za Hodonín nastupuje také Břeclavanům dobře známý Radek Šimeček. V útoku se drží na předních příčkách slovenští hokejisté, které do Hodonína přilákal právě trenér Kosík. Haring (4+4), Vaškovič (4+3) nebo Hollý (2+5) jsou toho důkazem. Ale nejproduktivnějším hráčem Hodonína je přesto Čech, a to Jan Korotvička (6+2). Velkou zbraní Hodonína je fakt, že pravidelně bodují všechny tři útoky.

Břeclavskému brankovišti momentálně velí Petr Žurek (93,05 % a 2,81), který kvůli zranění Chvátala odchytal většinu utkání Břeclavi a dokazuje, že má stále dobrou formu. Nejproduktivnějšími obránci jsou Jiří Zapletal a Lukáš Popela (oba 1+1), z břeclavských útočníků se zatím nejčastěji do zápisu o utkání vpisují jména Sedláček (0+7), Prachař (3+2), Mráz (4+1) a Číkl (0+4).

Pro Břeclavské je pohled na tabulku tristní a reálně hrozí, že v případě dnešního neúspěchu spadnou hokejisté až na úplné dno tabulky, a tak není divu, že se trenérské křeslo pod Svatoplukem Číhalem začíná výrazně houpat.

Utkání 9.kola mezi SHK Hodonín a HC Břeclav začíná ve středu 14.10.2009 od 18:00 na zimním stadionu Teza v Hodoníně. Vstupné je 60 Kč na sezení a 50 Kč na stání. Z utkání můžete sledovat online reportáž na sportovním serveru www.onlajny.cz. Rozhodčími středečního utkání budou pánové M.Škrobák, R.Smilek a L.Wesley.

Hodonínský tým hlásí absenci dlouhodobě zraněného Kučery a nově bude chybět i obránce Podešva, v břeclavském dresu podle trenéra Číhala nenastoupí Sedláček a pro zranění ramene Nedvěd.

Předpokládané sestavy:
SHK Hodonín: Holeš (Stacho) – Komárek, Šťastný, Pokorný, Krajčík, Salajka, Šimeček, Flamík – Vrba, Jurásek, Peš – Špok, Korotvička, Hrtús – Haring, Hollý, Vaškovič – Kuba, Šúrek, Hoza. Trenéři: Svatopluk Kosík a Arnošt Šifl
HC Břeclav: Žurek (Chvátal) – Zapletal Jiří, Habrovec, Světlík, Strýček, Popela, Zapletal Jan, Koš –Mráz, Klimovič, Matůšek – Karný, Nohel, Prachař – Barák, Čikl, Zábranský – Gabriška, Kuriál, Veselský

Další zápasy 9. kola:
Uničov – Technika
Prostějov – Orlová
Valašské Meziříčí – Vsetín
Opava – Přerov
Nový Jičín – Frýdek-Místek