Letos v Břeclavi chybí hráči. Na led vyjíždí méně bruslí, než má. „Sezona se úplně nevyvedla. Největší problém je malý počet hráčů. Ročník jsme odehráli prakticky na čtyři obránce, jeden z nich je navíc přeškolený útočník. V takovém složení se nedá hrát. Na tréninky chodilo málo kluků, a pokud jedeme na zápas ve dvanácti lidech, je to špatně,“ žehral kouč David Bartal. 

Jeho tým oslabily odchody. „Tři hráči nám odešli do Hodonína. Další dva mladíci tu hráli na začátku sezony, ale pak zamířili do Brna kvůli škole. Máme také hokejisty, kteří ale hrát nechtějí. Jsme v krajském přeboru, hrajeme bez peněz, je to dobrovolné. Některé kluby dávají hráčům odměnu, ale na to nemáme. Jsme rádi, když klukům seženeme dvě hokejky za sezonu,“ přiblížil.

Boleradicích vyhlásili fotbalistu roku. Stal se jím Tomáš Pálka
Boleradicích vyhlásili fotbalistu roku. Stal se jím Tomáš Pálka

Lvi tak vsadili na vlastní mládí. Do posledních utkání naskočili třeba talenti Patrik Kunc a Josef Čaněk. „Bavili jsme se o tom, že mají nastupovat, ale šli na led hlavně proto, abychom doplnili tým a mohli odehrát zápas. Velice mě překvapili zápalem a chutí do hry. Je pro ně velká motivace hrát za áčko a rozhodně nezklamali,“ pochválil dvojici.

Břeclav v sezoně
13. místo v tabulce s 16 body
23 zápasů: 3 výhry, 2 výhry v prodloužení, 3 prohry v prodloužení, 15 proher
94 vstřelených branek: 141 obdržených

V klubu od rakouských hranic hrají mládežnické celky důležitou roli. „Mužský tým se drží hlavně proto, aby naši odchovanci měli po konci v juniorce či dorostu kde hrát. Dáváme jim tak vizi, že mohou pokračovat,“ sdělil.

Bartal dřív vedl v Břeclavi právě mladší hráče. K áčku přešel až tuto sezonu. „Je v tom rozdíl. Teď pracuji s hotovými hokejisty, co musí něco umět. Tréninkové jednotky tak vedeme na jiné bázi. Nemusíme se tolik učit bruslit, ale spíš pracujeme na kombinačních prvcích,“ porovnal.

Břeclav letos drží jedno nelichotivé prvenství. Se 141 obdrženými brankami má nejděravější obranu v lize. Naposledy si na Jihomoravanech smlsli hokejisté Uherského Ostrohu. Břeclavany přejeli 12:0.

Naopak v útoku se Lvům daří. S 94 brankami předčí i v tabulce lépe postavené kluby. „Jsme tým, co góly dokáže dát, ale strašně rychle je zase dostane. Máme problémy v defenzivě. Jedna obranná dvojice je nezkušená. V další zas hraje starší hráč, pro kterého je fyzicky velmi náročné zvládnou celý zápas na dvě obrany. V mnoha utkáních se soupeři z čela tabulky jsme svedli vyrovnaný boj, ale dojeli jsme na chybějící síly na konci zápasů. Už se to nedalo a soupeř nás přehrál,“ ozřejmil.

Co bude se Lvi dál, je dle Bartala zatím nejisté. „Sedneme si po konci sezony a vedení musí říct co s tím. Naši fanoušci jsou dotčení, že tu skončila druhá liga a moc jich nechodí. Přijde jich třeba sto, sto padesát, což je takový průměr,“ uzavřel.

Fotbalisté MSK Břeclav (ve žlutomodrém) podlehli v přípravném utkání brněnskému Startu 1:3.
Divizní Břeclav v přípravě podlehla brněnskému Startu. Řádil dvougólový Ryšavý

JAROSLAV GALBA