Poslední krok v základní části břeclavští hokejoví junioři zvládli. Ani nebyl tak těžký, alespoň soudě podle výsledku rozhodujícího utkání s Telčí. Ty nejtěžší okamžiky ale na břeclavské mladíky teprve čekají.

Právě Telč, předposlední celek tabulky a neoblíbený soupeř mladých Lvů, byl poslední překážkou při cestě za vítězstvím ve skupině. Podle výsledku skončilo utkání jednoznačně, s předvedenou hrou ale nebyl trenér Pavel Nohel spokojený.

„V první třetině se to ještě dalo, ale ty další dvě už byly samá přesilovka nebo oslabení, to nebyl hokej. Soupeř věděl, že to prostě hokejově nejde, tak to zkoušel jinak,“ přiblížil rozhodující zápas kouč Nohel zvláštní hodnocení při výsledku 6:0 pro jeho svěřence.
Ale Břeclavané hráli přesilovek opravdu více než dost, celkem devatenáct, z toho dvě využili.

To byla lehčí část, nyní následuje šest kol, v nichž změří síly spolu s HC Břeclav i vítězové severní Moravy a Vysočiny. Tedy Šternberk a Pelhřimov.
„Šternberk je pro nás trochu záhadou. Ten neznáme, ale podle výsledků jsou silní, když prohráli jen tři zápasy. I když měli méně zápasů než my. Uvidíme, co si na nás v pátek přichystají. Pelhřimov, to je náš starý známý, to víme, co nás čeká,“ představil své nejbližší soupeře trenér břeclavské juniorky.

Na rozdíl od minulého ročníku, a vlastně i od dohodnutého postupového klíče pouhé vítězství v této tříčlenné skupině na juniorskou ligu stačit nebude.
Uprostřed sezony se totiž vedení hokejového svazu rozmyslelo a postup všem zájemcům z nižších soutěží pořádně ztížilo. Zatím loni postupovaly tři týmy, každý z jedné skupiny, letos se Východ, Střed i Západ utkají o jediné postupové místo.

„Je to hodně šibeniční. Páni v Praze si v listopadu uzavřeli extraligu a náš kraj na to doplatil. Docela mě mrzí, co se v tom hokeji děje,“ vysvětlil za chvíli třiačtyřicetiletý trenér.

V případě postupu mezi elitní trojici, který podle Nohela není nereálný, musí Břeclavané počítat s tuhou konkurencí. Trenér ale svému týmu věří.
„Tahounem by měl být Ondra Lechner, uvidíme, jak budeme moci využívat služeb Ondry Nedvěda, který hraje za áčko. Hodně bude záležet na gólmanech. Chceme ale podat komplexní výkon, který by se měl opírat především o hru obranné formace,“ plánuje si Nohel dopředu složení jednotlivých řad. Jak se mu to podaří, to budou fanoušci i jeho svěřenci vědět v páteční večer.