První branka v utkání padla ke konci první dvacetiminutovky, kdy se trefil břeclavský Matěj Fančo. V úvodním dějství byli Břeclavští lepším týmem a svého soupeře přehrávali, další branku se jim ale vstřelit nepodařilo. Za příznivě vyvíjejícího se stavu 1:0 pro domácí tak odcházely oba celky do kabin.

Tři vyloučení na každé straně přinesla druhá dvacetiminutovka. V čase 24:33 a o dvacet vteřin později byli vyloučeni hráči Spartaku Pelhřimov Jan Matoušek a Tomáš Hubata a hráči v žlutomodrých dresech měli možnost navýšit skóre v přesilovce pět na tři.

Dvojnásobnou početní výhodu Břeclavané nevyužili, proměnit šanci se jim podařilo ale v klasické přesilovce, kdy se v čase 26:42 nemýlil Libor Vlašic. Hráči Alcaplast arény v téže třetině vstřelili ještě další dvě branky a tím rozhodli utkání. Na světelné tabuli svítil před třetí třetinou stav 4:0 pro Břeclav.

V závěrečné části zápasu se hra na straně Pelhřimova výrazně zlepšila, čím si hostující družstvo vytvořilo i několik šancí. Proměnit se jim podařilo ale jen jednu.

O minutu později na tuto branku odpověděli domácí hokejisté přesnou trefou obránce Erika Svobody, který tvrdým příklepem vymetl hostujícímu brankáři horní víko branky. V čase 50:21 dostal puk za záda pelhřimovského Martina Zajíčka naposledy Tomáš Malhocký a upravil na konečných 6:1 pro domácí celek.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ