Břeclavští hráči chtěli navázat na hru, jakou předváděli v zápasem s Pelhřimovem, kdy se jim dařilo, z nejasných důvodů ale přizpůsobili tempo zápasu svému soupeři. Hokej byl spíše bojovný než pohledný, hrálo se totiž o kvalifikaci o ligu juniorů. V první třetině nepadla ani jedna branka a stav byl tedy nerozhodný.

V druhé minutě prostřední části zápasu se dostal do vedení domácí tým Blanska. Byla to možná právě tato branka, která probrala Břeclavské a donutila je k lepšímu výkonu. Čtyři minuty po obdržené brance Břeclav díky trefě Nekorance vyrovnala a o minutu později se již dostala do vedení, když Lechner prostřelil blanenského brankáře. V druhé dvacetiminutovce zápasu zahodili hráči, hájící břeclavské barvy, mnoho šancí. V čtyřicáté minutě utkání se podařilo vstřelit Blansku druhou branku, Břeclav ji v stejné minutě vstřelila ale také. Stav po druhé části zápasu byl tedy 3:2 pro Břeclav a bylo jasné, že rozhodnutí padne v poslední části zápasu.

V čtyřicáté páté minutě domácí celek Techniky srovnal na 3:3 a zápas nabíral na napínavosti. Posledních dvacet minut břeclavští hokejisté ale oddřeli na sto procent a bylo vidět, že se o případnou první ligu poperou. Úspěch přinesla padesátá a šedesátá minuta utkání. Nejprve se v polovině třetí části prosadil Bolfík a vítězství pojistil trefou do prázdné branky o deset minut později Vlašic. Břeclavským se podařilo zvítězit nad svým soupeřem 5:3 a přiblížit se zase o kousek k vysněnému postupu do první ligy juniorů.
Pokud příští týden Břeclav porazí na domácím ledě poslední tým tabulky Telč, kvalifikaci o vyšší soutěž má zajištěnou.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ