Nové tváře se objevovaly jen sporadicky a žádné velké jména mezi nimi nebyly. V očích fanoušků se tak zračila nedůvěra s očekáváním, co převážně mladí hráči na ledě vlastně předvedou.

Teď se ukazuje, že možná nebude tak zle. Loňské mužstvo s věkovým průměrem více než 25 let se sice od základů změnilo, ale to nové také nevypadá tak špatně. V širším kádru Áčka je nyní sedmadvacet hráčů, kteří dávají dohromady věkový průměr jen 22 a půl roku. Přesně tak to vedení klubu na jaře nastínilo trenérům, když jim načrtávali představy o novém týmu. Spoléhat se tedy letos budeme na mládí, dravost a budeme muset pracovat na kvalitativním růstu mladších hokejistů.

Po loňsku skončila v Břeclavi také půlka obránců. Z těch zkušenějších zůstal v modrožlutém dresu pouze Marek Dora a Jiří Zapletal, které doplňují opět mladíci. Kromě břeclavského Ondřeje Nedvěda je v kádru třiadvacetiletý Lubomír Škápik ze slovenské Skalice, z juniorky Třince přišel zase Štěpán Špaček. Trenéry zaujala také „dvojčata“ Adam Svoboda a Zbyněk Vozdecký. Dvacetiletí obránci hrají společně v obranné dvojici a oba přišli z líhně brněnské Komety.

Fanoušky samozřejmě zajímá především produktivita. O tu se loni starali především Prachař, Sedláček, Mráz nebo Pelán. Z těchto zkušených borců zůstal v Břeclavi jen Sedláček a bylo tak nutno hledat nové útočníky. Ze Slovenska přišli urostlí útočníci Ivan Paško s Čicem na góly a technicky dobře vybavený Erik Novák. Až z Hradce Králové přišlo do Břeclavi nevysoké, ale velmi rychlé, křídlo Ondřej Fiedler. Ze zkušenějších útočníků vsadili břeclavští trenéři Nohel s Konečným na Romana Bartáka ze Znojma a Štěpána Hrůzu, který v Břeclavi hrál již předloni. Do týmu se také podařilo zapojit několik hráčů juniorského věku. Ti ukázali, že v případě potřeby můžou bez problémů zaskočit za jejich zkušenější spoluhráče.

A jak tedy vypadá aktuální sestava Lvů na sezónu?

Brankáři: Chvátal, Žurek, Hübner

Obránci: Dora, Nedvěd, Vozdecký, Svoboda, Zapletal, Škápik, Novák J., Špaček

Útočníci: Hrůza, Sedláček, Fiedler, Barták, Paško, Novák E., Čikl, Klimovič, Grmela, Kuriál, Bolfík, Zháňal, Konečný, Bartoš O., Bartoš C.

Změny v kádru

Odchody
Pavel Nohel ukončil kariéru
Milan Gajda HC Orlová
Tomáš Bokroš HKM Zvolen
Jan Habrovec Technika Brno
Karel Nekvasil Technika Brno
Pavel Strýček Technika Brno
Zdeněk Novosad Salith Šumperk
Tomáš Karný KP
Roman Hlouch Mor. Budějovice
Martin Němec Neznámo
Pavel Pelán Kutná Hora
Zdeněk Mráz Technika Brno

Příchody
Jiří Novák Kometa-Úvoz
Štěpán Hrůza Technika Blansko
Roman Barták Orli Znojmo
Ondřej Fiedler HC Trutnov
Lubomír Škapík HK 36 Skalica
Erik Novák HK 36 Skalica
Zbyněk Vozdecký Kometa Brno
Adam Svoboda Kometa Brno
Ivan Paško HK Brezno
Štěpán Špaček HC Třinec-jun