Neduh z přípravných utkání, tedy obdržená branka v úvodních minutách, se projevil i v utkání s Novým Jičínem. Zápas začal zostra, hned ve druhé minutě byl za držení protihráče vyloučen Nedvěd.

Jeho nedovolené počínání potrestal už po dvaceti sekundách hostující Uhlár, když zblízka prostřelil Chvátala. Výhodu jednoho muže na ledě dostala Břeclav v osmé minutě, ale nedokázala využít velký závar před Slovákem.

Břeclav se snažila vyrovnat a herně byla lepší, přesto si nedokázala vypracovat vyloženější šanci. Ve 13. minutě hrála Břeclav znovu v oslabení, ve kterém ale břeclavský Jan Zapletal zachytil rozehrávku soupeře, neohroženě vjel do pásma a vystřelil. Trefil však jen masku hostujícího brankáře. Další šanci vyrovnat měli Lvi v 16. minutě, velký závar ale k nevoli Břeclavských ukončil rozhodčí pro posunutí brány. Nakonec se ale čtyři stovky diváků, kteří dali hokeji přednost před vinobraním, dočkalo. Dvě minuty před koncem první části si v přesilovce počkal Matůšek u tyče, kde jej našel přesným pasem Sedláček.

I druhou třetinu začala Břeclav v oslabení, ale střela novojičínského Bacula trefila Chvátala jen do hrudi. Na druhé straně se již při plném počtu hráčů na ledě pokoušel prostřeli Slováka Mráz. Břeclav druhou třetinu herně ovládla, ve 25. minutě Novému Jičínu zle zatápěla druhá lajna Břeclavi, všechny šance ale končili u pozorného brankáře.

Zápas se postupně stával soubojem obou gólmanů, které střelci zasypávali tvrdými ranami z dálky, žádná se však do druhé sirény neujala.

Ani ve třetí dvacetiminutovce se nehrál pohledný hokej. Bylo jasné, že utkání rozhodne jeden gól, a ten bohužel vstřelili hosté. Jako blesk z čistého nebe v 50. minutě tečoval Hruškovu střelu od modré Bacul .

Na hokejky Lvů se začala čím dál více vkrádat nervozita, šanci dostat se do trvalého tlaku ale kazily útočné fauly domácích. V posledních dvou minutách hrála Břeclav přesilovku znásobenou odvoláním Chvátala.

V 59. minutě už se zdálo, že je vyrovnáno, diváci už zvedali ruce nad hlavu. Střela kapitána Karného však v brance hostí neskončila, a tak si Břeclav připsala v nové sezóně svou první porážku.

Šanci na reparát mají Břeclavští už ve středu, kdy zavítají na horký led nováčka z Frýdku-Místku. Ani tam je ale nečeká nic lehkého, Frýdek-Místek v úvodním kole překvapivě zvítězil na ledě Vsetína.