Jak jste zatím spokojen s břeclavskou misí?
Musím to rozdělit. Co se týče zázemí a toho, jak břeclavský hokej funguje, s tím jsem spokojen maximálně. To je všechno perfektní. Co se týče hokejových výsledků… Ten začátek byl rozpačitý. Posledních pár zápasů se zlepšilo, takže tam už začíná taky trochu spokojenost.

Je to zlepšení díky osobě trenéra Prachaře?
Určitě, o tom jsem přesvědčen. Do kabin vnesl pohodu a klid. On je kvalitní kouč, včetně práce s lidmi. Navíc spolupracuje s Pavlem Nohelem, který se věnuje už jen trénování. Mají na tom oba velký podíl.

Na ledě nastupujete vždy s tradičním parťákem Zdeňkem Mrázem. Spolu si rozumíte i poslepu?
Dá se to tak říct. Hráli jsme dvě nebo tři sezony v Technice, tam jsme si rozuměli hodně. Jsme na sebe hodně zvyklí, víme o sobě.

Jak se vám líbil vánoční a narozeninový dárek v podobě zápasu se Skalicí?
První jsme byli docela zaskočení že budeme hrát. Nakonec to byl hodně platný zápas do přípravy a byla to zajímavá konfrontace. pro každého hokejistu je dobré, zahrát si proti týmu z vyšší soutěže. Hlavně pro ty naše mladé. Je to perfektní pro jejich budoucnost.

Nosíte kapitánské céčko. Jak jste to bral?
Neměl jsem s tím problém. Kapitánoval jsme i v Technice. Jsem na to zvyklý. Když trenér Prachař přišel, abych dělal kapitána, tak jsem to vzal.

Hodláte v Břeclavi vydržet i třeba v další sezoně, nebo spíše čekáte návrat do Techniky?
Moc jsem o tom zatím nepřemýšlel. V Břeclavi pomáham Michalovi Konečnému u staršího dorostu. Víceméně inklinuju k Břeclavi i po jiných stránkách, než hráčských. Bude ale záležet na jiných okolnostech. Nemám důvod nikam utíkat.

Vy jste coby profesionální hokejista získal bakalářský titul. Bylo to složité?
Skloubit se to dalo těžko. Bakalářské zkoušky jsme dělal po osmi letech studia. V Kometě se to prostě nedalo. Ve druhé lize to už jde lépe. Teď v únoru bych měl jít na magisterské státnice. Tady už se to dá zvládat. V Kometě to bylo nemožné.