Ani domácí fanoušci po první třetině určitě nedoufali v tak vysokou výhru Bobrů. Prostřední dějství domácí vyhráli jasně 5:1, a tím položili základ pro vítězství 7:3. Stejně jako loni tak Lvi promrhali slibný náskok a domů odjížděli bez bodu.

Šesté kolo druhé ligy zaválo břeclavské hokejisty na led Valašského Meziříčí. V břeclavské brance dostal poprvé od začátku utkání důvěru trenérů Žurek a hlavně v první třetině byl oporou svého týmu. Utkání začalo smolně pro břeclavského Rajnohu, který si hned ve třetí minuty přivodil zranění kolene a utkání nedohrál. Zanedlouho poté putoval za katr Paško a Bobři poprvé zahrozili – Tatarčík nastřelil tyč. Stejný hráč to zkoušel v polovině první třetiny průnikem přes tři břeclavské hráče, pálil ale jen do Žurkových chráničů. Břeclav nebyla lepším týmem, ale z minima šancí vytěžila maximu. Nejprve ve 13. minutě pálil z druhé vlny přesně Jiří Zapletal a v 19. minutě překvapil domácího brankáře v přesilovce střelou tahem Jiří Sedláček. A mohlo být ještě lépe, kdyby Paško nemířil jen do břevna.

Do druhé třetiny jakoby ale nastoupil v dresech Lvů jiný tým. Nejprve hosté prováhali dvě přesilovky, ve kterých vystřelili všeho všudy dvakrát. První šok přišel ve 26. minutě. Po ztrátě puku v útočné třetině uháněl na Žurka Martin Varga, jeho vysokou střelu ale Žurek chytil do lapačky. Z té mu ji domácí útočník vyklepl a dorazil do branky. I přes protesty břeclavského brankáře gól platil. O tři minuty později už bylo vyrovnáno, Kostelňák potrestal vyloučení Čikla. A Bobři byli dál při chuti. Na 3:2 zvyšoval díky třem dorážkám Matějný, na 4:2 zvyšoval po individuální akci znovu Kostelňák, a už na rozdíl třech branek upravil po závaru Bacul. Během sedmi minut tak předvedli Lvi totální kolaps, ve kterém pětkrát inkasovali. V poté nahradil Žurka v břeclavské bráně Chvátal. O částečnou nápravu skóre se postaral ještě ve druhé třetině Ondřej Fiedler a vykřesal alespoň jiskřičku naděje na bodový zisk svého týmu.

Modro-žlutí podle očekávání vstoupili do závěrečného dějství aktivně. Břeclav Bobry v úvodní pětiminutovce zatlačila do jejich obranné třetiny, ovšem gólový efekt chyběl. I náznak zlepšení Břeclavi se ale vytratil, když ve 47. minutě zvyšoval po krásné kombinaci na jeden dotek Miroslav Varga už na 6:3. Valašské Meziříčí dokázalo, že tabulkové postavení může klamat a ukázalo svou tvář z loňského ročníku. Až do konce zápasu domácí Lvy přehrávali, ti byli často pasováni jen do role statistů a mohli děkovat Chvátalovi, jenž chytil dalších pět tutovek soupeře. Přesto domácí skórovali ještě jednou. Po dlouhé strkanici v Chvátalově brankovišti dvě minuty před sirénou doslova došťouchal puk do branky Bacul. Bobři tak završili obrat v utkání a vyhráli 7:3.

Přestože Břeclav hodně obměnila tým, zatím není, stejně jako vloni, schopna bodovat na hřištích soupeřů. Doma se jí ale daří. Už v úterý přivítá v AlcaPlast aréně v derby Hodonín.

Ohlas trenéra:

Pavel Nohel: „Utkání jsme si prohráli sami nedůrazem v osobních soubojích a na brankovišti. Brankařům nemůžu nic vyčítat, když dvě střely vyrazí a třetí dorážku z brankoviště už obrana nepokryje. Ale nechci to svalovat jen na obranu, ve druhé třetině propadly všechny pětky. Kdybychom na začátku druhé třetiny proměnili alespoň jednu přesilovku, kterou nám sudí nabídl, domácí by se za stavu 0:3 položili a utkání by vypadalo jinak. Jsme holt na soupeře asi moc hodní.“

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Břeclav 7:3 (0:2, 5:1, 2:0)

Branky: 26. Varga M. (Bacul), 29. Kostelňák (Bacul, Bokroš), 30. Matějný (Musil), 33. Kostelňák, 33. Bacul (Matějný), 47. Varga Mir. (Matějný, Martiník), 58. Bacul (Dvořák) – 13. Zapletal (Barták), 19. Sedláček (Zapletal), 36. Fiedler (Novák J.)

Vyloučení: 6:9 Využití: 2:2

Rozhodčí: J. Jeřábek

Diváků: odhadem 600 (z toho 15 z Břeclavi)

Průběh utkání: 0:2, 5:2, 5:3, 7:3

Poměr střel: 53:25

Nejčastěji střílející hráč BV: Sedláček 4, E.Novák a Klimovič po 3

Sestavy:

HC Valašské Meziříčí: Vlachýnský – Bacul, Balga, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga D., Varga M., Varga Mir., Vašut

HC Břeclav: Žurek (od 33. Chvátal) – Dora, Škápik, Zapletal, Novák J., Svoboda,Vozdec­ký,Rajnoha – Hrůza, Sedláček ©, Novák E. – Grmela, Fiedler, Čikl – Klimovič, Paško, Barták