Tým kolem hrajícího trenéra Filipa Hrbatého by rád bojoval o prvenství. „Chtěli bychom se porvat o první příčky, jako se nám to povedlo v letech 2014 a 2015. Snad se nám podaří scházet v plném počtu, což je pro takový úspěch důležité,“ uvedl Hrbatý.

Podle něj totiž právě slabší docházka v minulém ročníku zapříčinila dřívější vyřazení v play off. „Loni nás to celkem ovlivnilo. Sezona zasahuje do termínů, kdy už si někteří hráči vybírají dovolené, nesešli jsme se v plné sestavě,“ sdělil Hrbatý.

MLÁDÍ DO HRY

Břeclav čeká druhá nejvyšší soutěž v zemi, desetičlenná první liga, přesněji její východní část. Nejbližší soupeř hraje v Uherském Hradišti, Lvi vycestují například také na výjezdy do Valašského Meziříčí nebo do Přerova. Ročník zahájí v sobotu zápasy s Karvinou a B týmem Přerova. První jmenovaný celek by mohl být jeden z nejvážnějších konkurentů v boji o titul. „Očekávám, že největšími soupeři budou Karviná a Uherské Hradiště, vždy ale přistupují nové týmy, jejichž síla se před začátkem těžko odhaduje,“ zamyslel se Hrbatý.

Kromě hráčů A týmu by rád jakožto trenér mládeže rád zapracoval do kádru i juniory. „Někteří hráli už hokejovou sezonu v prvním mužstvu,“ podotkl muž, který má jinak pod palcem mládež břeclavského hokeje. Podle něj slouží zápolení v inline soutěži jako zpestření letní přestávky. „Je to pro nás rovněž součást přípravy,“ uvedl trenér a zároveň hráč.

Sezona inline hokejistů trvá dva měsíce, každý víkend s výjimkou jednoho čekají na hráče Břeclavi dva soupeři, pouze v půlce května tři. Celkem jsou naplánovány čtyři hrací víkendy, přičemž základní část končí 3. června. Po ní následuje play-off.

VÁCLAV PETRŮ