„Prohráli jsme nezaslouženě, klukům nemám co vytknout. Rozhodčí podlehl atmosféře zápasu, kterou jsem ještě za hokejovou kariéru nezažil. V Trutnově nás lidé všeho věku od první minuty zahrnuly sprškou těch nejsprostějších nadávek a rozhodčí napjaté atmosféře podlehl. Tak sprosté fanoušky jsem opravdu ještě neviděl. Sudí hrubě ovlivnil zcela vyrovnané utkání,“ komentoval utkání trenér Břeclavi Michal Konečný.

Na sever Čech se vydal břeclavský tým se třemi pětkami. V prvních deseti minutách utkání kralovali na ledě gólmani, Jeschke i Chvátal drželi své týmy nad vodou. V desáté minutě si vybral domácí brankář poprvé slabou chvilku, když nezachytil otočku Petera Beneše za brankou a ten vstřelil úvodní branku Lvů. Byla zároveň i poslední.

Hra se pak opět dostala do původních kolejí, ale domácí začínali získávat tlak. Na jedné straně vychytal Chvátal tutovku Luštince, na opačném konci kluziště neuspěl Lysoň proti Jeshkemu.

Na začátku druhé části si oba týmy vyzkoušely přesilovky, ale bez efektu. Skóre se měnilo až v polovině zápasu, když domácí sniper Luštinec poprvé překonal Chvátala. Více se toho ve druhé části nestalo.

I do třetí třetiny nastoupili domácí v krátké přesilovce, ta zůstala ale opět nevyužitá. Zato domácí zvrátili zápas o tři minuty později.

Chytráček dostal puk do jízdy a překonal Chvátala podruhé. Lvi se pak museli celou třetí třetinu bránit v oslabení. Dvě minuty se ubránili ve třech, další dvě minuty pak ještě v klasické přesilovce.

Ve dvojnásobné početní nevýhodě navíc ujel všem Barus, ale střelu mezi betony mu Jeshke chytilDomácí se však také nemohli prosadit, přestože hráli proti čtyřem hráčům. Nervozita z jednostranně řízeného utkání pak vyvrcholila potyčkou Beneše s Kunou.

V závrečné power play pak domácí potvrdili svou výhru třetím gólem do prázdné branky.

„Pro nás to bylo důležité a zároveň těžké utkání, ale zvládli jsme to. Myslím, že se zápas musel líbit i divákům. Začali jsme tak, jak jsme si řekli. Kluci měli chodit do gólu, střílet a věřit tomu, že branky dáme. Myslím, že převahu jsme měli, obzvlášť v první třetině i střelecky, a bylo jen otázkou času, kdy se to podaří,“ uvedl trutnovský trenér Jiří Malinský.

Jeho protějšek Konečný už nyní vyhlíží odvetu, kterou oba celky sehrají prvního února v Břeclavi.„Musíme se na ně pořádně připravit, rozhodně jsou hratelní,“ burcoval kouč Lvů.

(dan, liv)