„Určitě se netajíme tím, že chceme zkusit postoupit. Ale máme tu velkou konkurenci v Moravských Budějovicích a dalších týmech, jako Uherské Hradiště nebo Uherský Brod. Navíc chceme uspět na více frontách, takže to bude těžké,“ podotkl trenér dospělých Michal Konečný, který dobře ví, že se současným kádrem je myšlenka postupu pouhým snem.

Přestupový termín je do konce ledna a vedení hokejového klubu by rádo přivedlo na břeclavský led nová jména. „Vše ale závisí na tom, jak se nám bude dařit. Reálná síla mužstva se ukáže až v zápasech s obtížnými soupeři. Potom uvidíme, na kterých místech potřebujeme doplnit,“ vysvětlil Konečný.

Je tedy možné, že ve finálové části soutěže se břeclavským fandům představí nové tváře. Jen aby to ale měl kdo ocenit.
Hokejový stadion totiž při zápasech zeje prázdnotou. Jak tento fakt změnit, dobře neví ani kouč Konečný.

„V tomto jsem trochu skeptický. Břeclav není příliš hokejové město. I když jsme loni hráli celkem kvalitní hokej a finále play–off, přišly na nás tři stovky lidí. V Moravských Budějovicích přišel plný dům,“ povzdechla si legenda brněnské Komety.

K tomu, aby na hokej do Břeclavi chodilo více lidí, je zřejmě potřeba hrát vyšší soutěž. K tomu je ale ještě daleká cesta.