„Kvalitu týmu Izraele a Koreje nelze porovnávat. Korea byla tak o dvě třídy lepší," přiznal obránce Lvů Kamil Nekoranec, který se účastnil obou zmíněných utkání.Přestože v zápase devatenáctiletý bek nebodoval, s Korejci se mu hrálo dobře. „I když Korejci hráli spíše na náhodu než na nějakou taktiku, byli celkem rychlí a hráli hodně do těla," přidal svůj poznatek Nekoranec.

O jihokorejském týmu High1 se snažil získat informace i Nekorancům spoluhráč Tomáš Popolanský. Útočník Lvů se snažil získat informace o soupeři od hráčů brněnské Techniky, která Jihokorejcům podlehla před týdnem 1:3. A v zápase Popolanský také skóroval, když využil početní výhodu.

„Proti týmu z Asie jsem ještě nehrál. Čekal jsem, že budou hrát ještě víc do těla. Možná je zaskočilo naše hodně velké hřiště. Jinak si myslím, že nás v podstatě ničím nepřekvapili," tvrdil Popolanský, jenž za pár dní oslaví třiadvacáté narozeniny.

Gólové zakončení už měl podle jeho slov snadné. „Maši (Libor Maša pozn red.) mně dobře nahrál do brejku a střelu zblízka před brankou už jsem měl snadnou," potvrdil Popolanský.

Jedním z nejpohlednějších momentů zápasu byl třetí gól Břeclavi, který se nakonec ukázal jako vítězný. Padl po spolupráci bratří Nováků. Střelcem byl ale paradoxně defenzivně laděný bek Jiří Novák.

„Ten gól si brácha vybojoval vlastně sám. Zastavil rozjetí protiútoku a pak jsme jeli dva na jednoho. Brácha není útočník, tak si asi na nahrávku nevěřil. Vystřelil brankáři mezi nohy a padlo to tam. Kdybych to tak udělal já, tak to mám na talíři doma celou sezonu, že jsem mu nenahrál. I kdybych vymetl šibenici," směje se mladší z Novákových bratrů Jakub.

Dvacetiletý útočník se do Břeclavi vrátil po osmi měsících a bojuje o místo v sestavě. Ve čtyřech zápasech dal tři branky a na stejný počet jich nahrál. Slušná bilance.

„V životě jsem nezažil, abych nastoupil proti týmu z takové dálky. Je vždycky dobré si zahrát proti někomu, koho vůbec neznáme. Korejci každý osobní souboj dohrávali a u mantinelů byli hodně nepříjemní. My jsme si ale dobře drželi střední pásmo. Sice si tam pořád nahrávali, ale bez účinku. Buď to nahodili k nám do pásma, nebo jsme jim to hned sebrali," popsal hru Asiatů Jakub Novák.