Mladší dorost je v desetičlenné tabulce devátý, s výrazným náskokem na poslední Kopřivnici. „Mladší dorostenci mají na poslední tým solidní náskok, o sestupu ale rozhoduje součet bodů z posledních dvou ročníků, takže je to složité. Ve výsledku musíme udržet alespoň jednobodový náskok na Kopřivnici, abychom ligu mladšího dorostu udrželi,“ vysvětluje složitý systém trenér mladšího dorostu Lubor Sítek.

„Já osobně věřím, že mladší dorost v lize udržíme. Tým se ale bude muset vypořádat s odchodem tahouna Křivánka, který zamířil zpět do Hodonína. Novým lídrem by měl být Radim Gabčo,“ předesílá Sítek.

On sám kromě trénování mladších dorostenců pomáhá i při trénování jejich starších kolegů. U nich je situace mnohem horší. „V lize staršího dorostu sestupuje poslední tým, což jsme momentálně my. Na předposlední tým ztrácíme deset bodů, vzhledem k dvojbodovému systému soutěže nám schází minimálně pět vítězství. Hostování už nejsou možná, takže posilování teď nepřipadá v úvahu,“ krčí rameny trenér.

„Kluci v posledním předvánočním utkání uhráli remízu se silným Prostějovem, takže doufám, že se od toho po Vánocích nějak odrazí. Musí se kousnout a pokusit se o nemožné. Nic jiného jim nezbývá,“ dodal Sítek s tím, že hráče pro nadcházející ročník už musí začít shánět po konci této sezóny