Prohráli s lídrem soutěže. S nejbohatším, ambiciózním a profesionálním celkem, kterému navíc podlehli víc než důstojně. „Po takovém výkonu v nás zůstává i kus zklamání," přiznal kouč břeclavských hokejistů Michal Konečný pár minut poté, co skončil zápas jeho týmu s Frýdkem-Místkem výsledkem 3:5. Před zápasem by takový konečný stav jistě bral.

A určitě i po první minutě zápasu. Počtvrté v řadě si totiž Lvi nepohlídali úvod a po 35 vteřinách se poprvé měnilo skóre. „Z další šance jsme trefili tyč, ale potom přišly chyby, které vedly k vyrovnání. Není normální, že máme v jedné třetině střeleckou převahu 17:2 a hrajeme ji 1:1. To je neomluvitelné," zlobil se frýdecký trenér Jiří Juřík.

Lvi předvedli mnohem víc, než úvodní vyrovnání Běhala. Červenka v závěru prostřední části vyrovnal i na 2:2 a ve 44. minutě Školoud dokonce převážil vedení překvapivě na břeclavskou stranu. I když jen na dvě minuty. „Vedli jsme 3:2, oni začali být nervózní a my měli ještě další dvě gólovky. Jenže je neproměníme a naší naivitou si necháme dát gól v oslabení," dal průchod své nespokojenosti Konečný.

Největší porci negativních hodnocení schytala elitní útočná formace Červenka – Ivan – Vachutka. „Nelíbilo se mi, že první lajna dostala čtyři z pěti branek. Nebylo to poprvé. Do pátku musíme něco změnit. Proti Kopřivnici už bychom měli mít k dispozici Hamana s Blinkou," vyhlížel další domácí zápas, který se v břeclavské Ice Bors aréně odehraje kvůli krasobruslařským závodům netradičně už v pátek v šest hodin večer.

O tom, že se nakonec břeclavští hokejisté neradovali z šokujícího skalpu favorita druhé ligy, rozhodla i šíře farmy extraligového Třince. A jeho trénovanost. „Bod by tomu dnes slušel, ale hosté už nás v závěru mleli, fyzicky jsou úplně někde jinde. Tím spíš, že jsme hráli jen na pět obránců," poznamenal Konečný.

Hodnocení břeclavského výsledku ale musí být střízlivější. Vždyť v obou předchozích měření sil s tímto týmem si Lvi shodně připsali jednoznačnou porážku 2:7. „Dneska jsme byli Frýdku důstojným soupeřem, kluci to po všech stránkách odmakali a musím jim poděkovat," doplnil Konečný, jehož musel těšit i jiný fakt. Navzdory porážce se jeho tým stále drží na osmém místě tabulky.

Opava totiž prohrála s Technikou a Kopřivnice s Novým Jičínem. Pro další vývoj tak bude klíčový nadcházející duel s Kopřivnicí.

HC LVI Břeclav – HC Frýdek-Místek 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. Běhal (Průdek, Tobola), 40. Červenka (Vachutka, Ivan), 44. Školoud (Uhlík, Nováček) – 1. Christov (Káňa, Luka), 29. Chmielewski (Jaroš), 46. Luka (Piecha, Foltýn), 52. Klimša (Piecha, Samiec), 55. Piecha (Samiec, Klimša). Vyloučení: 5:5, bez využití. V oslabení: 0:1.