Břeclavští hokejisté zajížděli na led vedoucího týmu soutěže SK Horácké Slávie Třebíč k dalšímu mistrovskému utkání. Po pátečním vítězství Břeclavi nad Novým Jičínem tak čekal břeclavské hokejisty opět těžký soupeř.

Utkání začalo lépe domácí mužstvo Horácké Slávie, které si svou aktivitou vynutilo první přesilovou hru. Početní výhodu dokázalo mužstvo Třebíče proměnit a díky Milanu Kazatelovi se dostalo do brankového vedení.

V deváté minutě první třetiny sáhli Břeclavští v obranné části opět k nedovolenému zákroku. Tým domácích hokejistů tak získal další přesilovku, z které vyšel opět s úspěchem. Od modré čáry prostřelil břeclavského Filipa Hübnera Jiří Peroutka. Následující čas střídala šance šanci.

I když Břeclavští hráli také v početní výhodě, svou přesilovou hru nedokázali využít. V 18.minutě utkání zvýšil soupeř na rozdíl tří branek, když se prosadil kapitán domácích Danko Deveri. V poslední minutě se neprosadil před třebíčským brankářem Černým břeclavský Radek Zháňal a třebíčský tým tak odcházel do kabin s příznivějším výsledkem.

Do druhého dějství nastoupil tým Břeclavských jako vyměněný. Břeclavští svého soupeře napadali a několikrát ohrozili třebíčského gólmana Černého. Jako tomu bylo v první třetině, když hokejisté Břeclavi brzdili hru domácích fauly, druhá třetina byla zcela opačná. Dobře hrající břeclavské hráče zastavovali domácí nedovolenými zákroky.

Přesilovky ale nebyly v utkání silnou stránkou Břeclavských. Na konci 26.minuty byl v brejku faulovaný Lukáš Bolfík, rozhodčí situaci dobře posoudil a nařídil trestné střílení. Na to se postavil břeclavský Marek Papp, kterého ovšem domácí brankář vychytal.

Hráči břeclavských barev přitvrdili i dohrávání osobních soubojů a dočkali se konečně branky. V polovině zápasu zakombinoval Filip Lejska s Lukášem Bolfíkem před brankou domácího celku a druhý jmenovaný snížil na 3:1. Když v 37.minutě projel obranou Třebíče břeclavský Ctibor Bartoš a střelou prostřelil gólmana Slávie Černého, dostala se Břeclav soupeři na jednobrankový dostřel.

Na začátku závěrečné třetiny byla na domácích hráčích vidět nervozita, která se projevovala v přihrávkách.
Klid na střídačku Třebíče vnesl až Ondřej Velecký, který upravil na konečných 4:2 pro Horáckou Slávii Třebíč.
V zbytku utkání se pak ani jednomu týmu nepodařilo sehrát přesilové hry, a když ke konci zápasu nepomohl hráčům žlutomodrých dresů ani oddechový čas a pokyny trenéra Michala Konečného, podlehla Břeclav Třebíči o dvě branky.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ