Ještě pozitivnější je samotný výsledek. I přesto, že domácí tým Techniky hraje pouze soutěž krajského přeboru, byla konfrontace těchto dvou týmů zajímavější, protože Technika se netají velikými ambicemi na postup do vyšší soutěže.

Břeclavští hokejisté ale vstoupili do zápasu s jasným cílem vyhrát. To se jim také dařilo. Od začátku utkání byli lepším týmem o čemž svědčí i fakt, že na břeclavského brankáře Filipa Hübnera šlo během zápasu pouze šest střel s kterými si bez problémů poradil.

„Během zápasu jsem v bráně málem usnul,“ vtipkoval Hübner po zápase a potvrdil tak fakt, že většina zápasu se hrála převážně v obrané části domácí Techniky. Za Břeclav se postupně trefili dvakrát Bolfík, třikrát Ondrušík, dvakrát Ctibor Bartoš a poslední branku při trestném střílení proměnil Ondřej Bartoš. Hokejisté tak mají vynikající bilanci z přátelských utkání.

Vyhráli všech sedm zápasů. Do nové sezóny naskočí prvoligový nováček z Břeclavi v pátek 5.září. Na domácím ledě budou hráči Alcaplast arény hostit jednoho z nejtěžších soupeřů v tabulce Sarezu Ostrava.

Hráči tohoto týmu si minulou sezónu zahráli extraligu, ale konečné umístění rozhodlo o tom, že s ní museli spadnout. Nyní se klub netají tím, že cílem je nejvyšší soutěž dorostu znovu získat.

„Nesmíme se soupeře bát a musíme do zápasu naskočit od první minuty na sto procent. Nebude to vůbec lehký soupeř, ale když si bude každý hráč plnit své povinnosti, můžeme odehrát dobrý zápas,“ uzavřel svou řeč Filip Hübner, který s největší pravděpodobností naskočí jako gólman i do utkání se Sarezou Ostrava.

Utkání začíná v pátek 5. září v 18.30 a tým dorostu Vás na toto utkání srdečně zve.