Na ledě třetího Valašského Meziříčí, které disponuje nejproduktivnějším útokem v lize, se budou snažit Lvi opět urvat alespoň bodík a opět platí, že nemají proti Bobrům co ztratit.

Tým z Valašska má i letos ty nejvyšší ambice, momentálně okupuje s dvoubodovým odstupem od Orlové třetí příčku. Momentálně ale Bobři rozdávají body více, než by jim bylo milé. Neočekávaný debakl utržili v utkání proti poslednímu Frýdku-Místku (3:8), doma utržili porážku od rozjetého Přerova a v posledním utkání zvládli valašské derby na Lapači a odvezl si odtamtud dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Přesto jsou Bobři nejúspěšnějším týmem na domácím kluzišti, naopak Břeclav ještě v základní hrací době na ledě soupeře nevyhrála. Tlak tedy bude bezesporu na hráčích v bílo-modrém.

Naopak Břeclav se po výhře nad Hodonínem posunula na osmé místo v tabulce, ale svou pozici na poslední postupové pozici do play off musí potvrzovat bodovými zisky i nadále, protože Blansko, Prostějov i Uničov jsou v těsném závěsu. Na ledě Valaškého Meziříčí jsou outsiderem a opět mohou jen překvapit.

Posledních pět utkání soupeře:
Opava – Valašské Meziříčí 4:5p
Valašské Meziříčí – Nový Jičín 9:4
Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí 8:3
Valašské Meziříčí – Přerov 2:3
Vsetín – Valašské Meziříčí 3:4p
Vzájemné zápasy z pohledu Břeclavi: 4:9, 1:2, 4:7

Pokud má někde Valašské Meziříčí v týmu alespoň trošku slabší místo, je to právě gólmanský post. Trenér Sedlák má do branky k dispozici jako jedničku Michala Krumpocha (průměr branek 3,90 a 90,57%). Záda mu kryje mladík Popovič, který odchytal jen zlomek minut. V obraně Bobrů převládá zkušenost, nejproduktivnějším zadákem je excelentní nahrávač Luděk Růčka (2+16), mezi zkušené se řadí i Přemysl Vašut (3+6) a Jakub Blažek (2+6). K této trojici je nutno přidat ještě první ligou ošlehaného Lukáše Vnenka z Poruby a je tu silná čtveřice beků a ve statistikách je to vidět. V útoku sází Valaši na osvědčené zbraně z loňska a zatím se vyplácí, jako jediný tým zatím překročili hranici sta vstřelených branek, což dělá téměř pět vstřelených branek na utkání.. Kromě Sochorka (14+12) se Šebestou (12+20) se výrazně bodově projevuje i Jan Matějný (10+20) nebo Petr Dvořák (12+19). Valašské Meziříčí má prázdnou marodku a proti Břeclavi tak anstoupí v nesilnější sestavě. Průměrný věk valašského týmu je 26 let, Břeclav má tým v průměru o jeden rok mladší.

Webové stránky soupeře: www.hcvm.cz

Utkání 21. kola mezi HC Bobři Valašské Meziříčí a HC Břeclav začíná v sobotu 5.12. od 17:00 na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí. Pro ty, co se vypraví přímo do dějiště utkání vězte, že vstupné stojí 40 Kč. Rozhodčí odřídí pánové R.Mrkva, R.Adamec a J.Štěpán. Kompletní online reportáž můžete sledoval na serveru www.onlajny.cz.

Předpokládané sestavy:

HC Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) – Blažek, Růčka, Tatarčík, Vašut, Vnenk, Mlynář – Matějný, Dvořák P., Lhotský – Vaněček, Sochorek, Šebesta – Bokroš, Varga D., Brunec – Hruškovský, Dvořák O.

Trenéři : Roman Sedlák a Jan Dědek

HC Břeclav: Němec (Žurek) – Procházka, Nedvěd, Lattner, Strýček, Zapletal, Habrovec, Popela, Koš – Prachař, Karný, Pelán – Čikl, Barák, Klimovič – Mráz, Nekvasil, Skokan – Kuriál, Lechner, Grmela

Trenéři: Bohumil Prachař a Pavel Nohel

Další zápasy 21. kola:
Frýdek-Místek – Technika (so)
Hodonín – Orlová (so)
Opava – Vsetín (ne)
Nový Jičín – Přerov (so)
Prostějov – Uničov (so)