Také v letošním čtvrtém vzájemném klání dokázal Šumperk proti Lvům zabodovat, z toho potřetí si připsal vítězství. Domácí pak na svém ledě prohráli poprvé po dvou měsících.

Hosté se museli obejít bez nemocných útočníků Martina Ambruze, Lukáše Duby, Zdeňka Novosada a Tomáše Brunce. Drakům navíc chyběl i hlavní pilíř šumperské defenzivy a nejproduktivnější obránce soutěže Aleš Holík. Absentující opory poté nahradili hráči z extraligové juniorky Mladých Draků.

Řada fanoušků měla před tímto zápasem jistě v živé paměti poslední klání obou soupeřů na jihu Moravy, kdy Břeclav zaskočila favorizovaného protivníka výhrou v prodloužení.

Tentokrát ale Šumperk soupeře nepodcenil.
Břeclavský Barák před gólmanem Draků Pavlem Maláčem.
Klikněte pro zvětšení!

Po první třetině sice svítil na ukazateli skóre pro domácí příznivý stav 1:1, když na vedoucí gól Jakuba Hulvy z 11. minuty odpověděl o pět minut později Lukáš Popela.

Povedená pasáž ve druhém dějství však nakonec zajistila Drakům vítězství.

Nejprve vrátil Šumperku ztracený náskok svou druhou trefou v utkání Jakub Hulva, aby se záhy prosadil kapitán Roman Meluzín. Definitivně pojistil tříbodový zisk pro hosty Jakub Drábek.

Celek Břeclavi přesto duel mírně zdramatizoval, když těsně před druhou přestávkou snížil na 2:4. V 58. minutě pak ještě domácí Jakub Barák neproměnil trestné střílení.

„Dvě třetiny jsme soupeře jasně přehrávali, ale nedokázali jsme se výrazněji střelecky prosadit. V závěru potom soupeř vyrovnal hru, když jsme zbytečně polevili,“ prozradil ve zkratce trenér Draků Jiří Režnar.

Šumperští hokejisté i přes vítězství nadále zůstávají na druhé příčce druholigové tabulky dva body za vedoucí Orlovou, která doma nezaváhala, když deklasovala Prostějov 9:2.

HC Břeclav - Salith Šumperk 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky: 17. Popela (Strýček), 40. Popela (Strýček) - 11. Hulva (Vymazal), 24. Hulva (Vymazal), 28. Meluzín (Vrtík, Hašek), 30. Drábek (Sedlák). Střely na branku: 27:46. Vyloučení: 7:7, navíc Prachař (Břeclav) 10 minut osobní trest – Meluzín (Šumperk) 10 minut osobní trest plus trest do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Kubičík – Goňa, Obadal. Diváci: 376.
Břeclav: Chvátal – Koš, Strýček, Laga, Novák, Strapko, Macháček, Popela - Hrůza, Barák, Čikl – Prachař, Kárný, Nohel - Vaněček, Balát, Mífek – Kuriál.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Zacpálek, Ondráček, Blanár, Osina, Sedlák, Novotný – Hašek, Meluzín, Rozum – Čížek, Vymazal, Hulva – Drábek, Žálčík, Stejskal.