Po devíti letech se do Uherského Hradiště vrátila druhá liga. Na jaře tohoto roku si ji slovácký klub vybojoval v kvalifikaci, v níž přetlačil dalšího uchazeče o druhou ligu, tým SK Karviná. Po postupu do třetí nejvyšší soutěže bylo nuceno Uherské Hradiště výrazně posílit. A to se týkalo nejen hráčského kádru, ale také finanční základny klubu. Dnes to vypadá, že se obojí podařilo.

Hráčský kádr se od loňska podle slov trenéra Petra Sakrajdy změnil přibližně z poloviny. Odešli hráči, kteří neměli hráčsky nebo časově nato, aby zvládli druhou ligu. Na led vyjelo místní A-mužstvo až 4. srpna, v úterý tedy půjde o jejich první herní test. Do mimořádně krátké přípravy se zapojili brankáři Jedlička (Žďár n.S.) a Oharek, k nimž shání slovácký klub ještě třetího gólmana (Kůdela z Uh. Brodu?). V poli nastupují nově Jan Heča (Uničov) nebo mladí zlínští hráči, kteří loni pomáhali Vsetínu, tzn. Václav Klabačka, Michal Rajnoha, Lukáš Matula, Tomáš Vodák, a také Roman Nesrsta z Prostějova. Návrat do mateřského klubu pak hlásí i trio Martin Červenka, Petr Karpíšek (oba Vsetín) a Tomáš Kundera (Kometa-Úvoz).

Podle výsledků přípravných utkání to vypadá, že trenér Petr Sakrajda složil konkurenceschopný tým. Ze čtyř přípravných utkání prohrál jen jednou, a to hned v prvním zápase právě s Břeclaví. Od té doby deklasoval slovácký klub Uničov a dvakrát si poradil i s Prostějovem. Úterní zápas s Břeclaví je jeho poslední prověrkou před ostrým startem druhé ligy.

Přípravné zápasy soupeře:

Uherské Hradiště – Břeclav 3:4

Uherské Hradiště – Prostějov 4:3

Uherské Hradiště – Uničov 8:3

Prostějov – Uherské Hradiště 1:6

Břeclav se s Uherským Hradištěm utkala naposledy během Memoriálu Ivana Hlinky. Na kluzišti soupeře vyhrála 4:3 (reportáž zde). Pro další vzájemné utkání se musíme přesunout až do 5. dubna 2008, když v posledním zápase kvalifikace o druhou ligu deklasovala Břeclav na domácím ledě Hradiště vysoko 11:0. Tuto výhru dnes pamatují v břeclavském týmu jen brankář Žurek a současní trenéři Nohel s Konečným. Lvi na Uherské Hradiště vyrukují v nejsilnější možné sestavě, chybět bude jen zraněný útočník Sedláček a nejistý je také start obránce Špačka, který si v posledním zápase namohl tříslo.

Utkání HC Břeclav – HC Uherské Hradiště začíná v úterý 31.srpna od 18:00 na břeclavském zimním stadionu. Vstupné je 20 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma. Online reportáž bude možno sledovat na serveru www.onlajny.cz.

Předpokládané sestavy:

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) – Dora ©, Nedvěd, Svoboda, Vozdecký, Škápik, Zapletal, Novák J. – Čikl, Paško, Hrůza – Kuriál, Klimovič, Grmela – Novák E., Fiedler, Barták – Konečný, Zháňal, Bolfík

HC Uherské Hradiště: Oharek (Jedlička) – Heča, Sladký, Šudoma, Krystýnek, Matula, Šimek – Rajnoha, Kotačka, Andrýsek, Karpíšek, Piluša, Klabačka, Pochylý, Nesrsta, Mikeš, Kundera, Červenka, Kartusek