Zatímco pohled na aktuální pořadí nabízí něco optimismu, při dění na ledě panovala na lavičce hostů hrubá nespokojenost. Taky Lvi prohrávali už od první minuty. Tak jako ve středu proti Karviné. „Vůbec jsme neměli svůj den. Nedokážu si to vysvětlit, ale podali jsme katastrofální výkon. Po všech stránkách to bylo špatné," hodnotil Konečný vystoupení svých svěřenců proti celku, který ještě nikdy v historii neporazili.

Břeclavanům tentokrát nepomohli nemocní Haman s Dittrichem a Kupčík s Blinkou, kteří si plnili povinnosti v jiných týmech. Nejen proto to měl ostravský tým na ledě jednodušší. Přidal ale i výborný výkon. „Můžeme být spokojení, protože jsme podali perfektní výkon. Skvěle jsme bruslili, opravdu byla radost se na to dívat," usmíval se porubský stratég Roman Kotala, který svůj celek drží na pátém místě druholigové tabulky.

Poruba se prosadila dvakrát v přesilovce a jednou i v oslabení. Břeclav jasně přehrála. Oba gólmani Lvů se o místo v brance podělili rovným dílem. „Bylo samozřejmě cítit, že jsme měli k dispozici jen pět obránců, ale i tak jsme mohli využít alespoň několik dobrých šancí, kterých jsme ale měli minimum. Hráli jsme velmi naivně. Poruba byla prostě jasně lepší," uznal Konečný.

Jihomoravany teď čekají tři zápasy doma. Hned ten první bude hodně těžký. Ve středu od šesti hodin přijede lídr tabulky z Frýdku-Místku. Důležitější budou další duely. Netradičně páteční s Kopřivnicí, a potom středeční proti Novému Jičínu. Obě tyto severomoravské bitvy napoví o šancích břeclavského týmu na účast v play off.

HC RT TORAX Poruba – HC LVI Břeclav 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Seidler (Stejskal, Vrána), 9. Gelnar (Vrána), 22. Gelnar (Kilnar, Zachar), 28. Zachar (Kilnar, Malý), 31. Sedlář (Ballner), 46. Malý (Vrána, Stejskal), 57. Vajda (Zachar) – 26. Vachutka (Ivan, Běhal)

Vyloučení: 6:4 Využití: 2:1 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Kašík – Novotný, Axman

Diváků: 574 (z toho 7 z BV)

HC LVI Břeclav: Dusík (od 31. Šurý) – Směřička, Miklík, Vlček, Běhal, Zítka, Ivan © – Smetana, Průdek, Červenka (A), Vachutka, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Školoud, Uhlík