Ve druhé třetině Lvi spálili několik možností na vyrovnání, Frýdek je pak vytrestal v přesilovce a dokonce i v oslabení. I kvůli přísnému rozhodčímu pak modro-žlutí neubránili ještě dvě oslabení. Přišlo sice nečekané snížení Uhlíka, ale poslední slovo si opět vzali hosté, kteří upravili minutu před koncem skóre na konečných 2:7. „Výsledek je pro nás krutý, zase tak špatně jsme nehráli a hrabali jsme až do konce. Hráli jsme spíš o další zápas, výhru od nás dnes asi nikdo nečekal. Rezervy jsme tam ale měli velké. Něco jsme si v kabině řekli, jak budeme hrát, ale dvakrát udělá ten stejný hráč chybu, nechá si ujet centra a prohráváme ve čtvrté minutě o dvě branky. Spoluhráči se na něj pak nemohli spolehnout," hodnotil po zápase trenér Břeclavi Michal Konečný.

Takový vstup do utkání si domácí asi nepředstavovali. Ještě, než stihli diváci usednout na svá místa, Frýdek vedl. Bully sice vyhráli Břeclavští, ale okamžitě o puk přišli a Franek se snadno dostal do útočného pásma, odkud prostřelil pod rukou Šurého. Uběhly jen tři minuty a Christov si mohl připsat další šťastnou branku, puk totiž pomalým obloučkem doplachtil do branky. Gólman Břeclavi nemohl zasáhnout, povalil jej totiž dojíždějící spoluhráč.

Hostující celek mohl v 7. minutě vést už o tři branky, když zazvonila po Ruferově střele tyč. Lvi pak ustáli první oslabení a poté si zahráli přesilovku i oni. Vytvořili si tlak, Dittrichovu ránu od mantinelu ještě posunul Nováček na Jindřicha Zítku, který puk zasunul do prázdné branky. V tu chvíli domácí jako by zjistili, že se dá hrát s každým a začali konečně více ohrožovat frýdeckou branku.

Na začátku druhé třetiny mohlo být vyrovnáno, kdyby domácí celek využil alespoň jedinou z mnoha tutovek v přesilovce. To Frýdku přesilovky šly. Na konci ťukecu ve 27. minutě byl ostřílený sniper Luka a bylo to 1:3. Ani poté to domácí nevzdali a opět si dokázali vytvořit před hostující brankou tutové šance, ale Tobola obě spálil. Ve vlastním oslabení pak ujel Piecha a svůj únik zakončil snadno a přesně. Prostřední dějství bylo na šance na obou stranách nejbohatší a diváky ani za rozhodnutého stavu zápas rozhodně nenudil.

Také ve třetí třetině doplatil Frýdek na nedisciplinovanost a domácí tak mohli pokukovat alespoň po snížení. Ve 48. minutě je ovšem zchladil opět Luka, který golfákem procedil puk za Šurého. Světlá chvilka pro domácí fanoušky přišla záhy, to když Jiří Uhlík nachytal od mantinelu nepřipraveného Šimbocha a stejně jako Zítka zaznamenal svou premiérovou trefu za Břeclav.

Výsledek 2:5 by domácí jistě brali, jenže závěr zápasu dohrávali v oslabení. A Frýdek-Místek výhodu jednoho muže v poli snadno proměnil v další dvě branky v břeclavské síti. „Frýdek hrál hodně profesorsky, dost riskoval, ale je jasné, že oni si to mohou dovolit. Jsou rychlostně i technicky úplně někde jinde, ví o sobě, na ledě tráví celý den. Ví, že mohou klidně pět branek dostat, protože jich osm dají. Bohužel dnes neměl den ani náš gólman, pustil i nějaké góly z úhlu. Víme, že umí zachytat lépe. Pro naše kluky to prostě byla konfrontace se špičkovým mužstvem, od kterého snad něco odkoukali," uzavřel Konečný.

Lvy nyní čekají dvě klíčová domácí utkání na vlastním ledě. Ve středu hostí Kopřivnici, v sobotu pak Nový Jičín.

HC LVI Břeclav – HC Frýdek-Místek 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. J. Zítka (Nováček, Dittrich), 48. Uhlík (Flora) – 1. Franek (Kowalczyk, Christov), 4. Christov (Franek, Jeník), 28. Luka (Piecha, Kowalczyk), 32. Piecha (Luka), 48. Luka (Cienciala), 55. Luka (Piecha, Kowalczyk), 59. Ciencala (Luka, Kowalczyk). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Held – Maťašovský, Otáhal.  Diváci: 142. Poměr střel: 18:37.

HC Lvi Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík (A), Svoboda, Dittrich, Haman, Vlček, Zítka P. – Červenka ©, Vachutka, Flora, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Zítka J., Lašák, Smetana, Průdek, Vaculín, Uhlík.

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Dresler, Jeník, Franek, Krutil, Piecha, Sonnek, Chmielewski, Klimša (A), Kowalczyk ©, Rufer, Matuš, Adámek, Schwarz, Kvapil, Cienciala, Jaroš, Christov, Polák, Luka, Chmielewski.