Kde hledat důvody těchto zaváhání před vlastními fanoušky? Každý z těchto zápasů byl trochu odlišný. Ten poslední proti Valachům ale zkombinoval všechno negativní, co mohlo Břeclavany potkat. „Všechno bylo špatně. Brankáři neměli svůj den. Kluky na střídavý start nám kluby nepustily. V útoku to byla křeč a frustrace, pak nám chybí klid v zakončení," hodnotil důvody vysoké porážky asistent trenéra břeclavského týmu Radek Haman.

A to ještě nezmínil zranění několika opor. Mimo hru zůstali obránci Svoboda s Hamanem, útočníci Flora s Vaculínem. A brankář Šurý. Jeho náhradníci se navíc moc nepředvedli. Třeba střídající Bača zůstal v brance pouhé tři minuty. „Prohráli jsme všichni, všichni hráči i realizační tým. Nikdo nevynikal," upozornil Haman.

domácí debakly
nejvyšší porážky břeclavských hokejistů na domácím ledě v této sezoně

- Břeclav – Vsetín 0:9 (0:1, 0:3, 0:5), první branka – 7. minuta
- Břeclav – Frýdek-Místek 2:7 (1:2, 0:2, 1:3), první branka – 1. minuta
- Břeclav – Moravské Budějovice 1:8 (0:2, 0:3, 1:3), první branka – 4. minuta
- Břeclav – Vsetín 1:11 (1:3, 0:6, 0:2), první branka – 1. minuta

Po dvou dvou zápasech se Vsetínem má v letošní sezoně Břeclav šokující bilanci 1:20. Právě duely se slavným klubem byly to nejhorší, co břeclavští hráči svým příznivcům předvedli. „Divákům se musím omluvit za odevzdaný výkon. Je mi opravdu upřímně líto, že tohle museli sledovat. Takový výprask nepamatuju," prohlásil začátkem října hlavní kouč Jihomoravanů Michal Konečný.

Tehdy asi netušil, že přijde ještě větší debakl. A že jeho tým „čekání" na něj proloží dalšími dvěma krutými domácími prohrami. S favoritem východní skupiny druhé ligy Frýdkem-Místkem 2:7, ještě hůř bylo nedávno s Moravskými Budějovicemi – 1:8. „Výsledek je krutý, tak špatně jsme nehráli," hlásil shodně po obou těchto duelech břeclavský stratég.

Tři ze čtyř vysokých porážek Břeclavané utrpěli s týmy na prvních dvou místech tabulky. Rozdíl v kvalitě byl prostě znát. „Vsetín byl dneska úplně někde jinde. My jsme tam měli občas dobrá střídání, ale ty další na to nedokázali navázat," uznal Haman.

Lvy může těšit, že v této sezoně neutrpěli debakl ve dvou zápasech po sobě. Podle statistiky se mohou v klidu připravit na zápas s brněnskou Technikou. Ten hrají znovu doma. Zítra od pěti hodin odpoledne. „Hokejisté musejí mít krátkodobou paměť. Čeká nás další zápas a nemá cenu se v tomto patlat," upozornil Haman.

Přesto ještě zřejmě některé situace se svým kolegou z lavičky na videu shlédne. To aby jeho tým neopakoval chyby. „I prohraný zápas je dobrý, pokud se z něj poučíme a příští zápas bude jiný. Pokud to tak bude, tak ať to dnes stálo za to," odlehčil těžkou chvíli zkušený bývalý hokejista se 761 startem v nejvyšší soutěži.