Po nešťastné víkendové prohře ve Frýdku-Místku čeká břeclavské hokejisty jeden z nejtěžších soupeřů, na které ve východní skupině druhé ligy můžou narazit. Z první ligy sestoupivší Havířov letos sestavil úplně nový tým, který si nevede vůbec špatně, a mnohými je pasován do role černého koně ligy.

Ten příběh je dobře známý. Prvoligový Havířov musel letos v lednu nedobrovolně ukončit svou činnost kvůli milionovým dluhům. Následoval nucený sestup do druhé ligy a sestavení nového klubu na zelené louce. Exorlovskému hráči a manažerovi Martinu Potočnému se podařilo sestavit v konkurenceschopný mladý tým, který se i přes nepřízeň osudu a nedůvěru sponzorů ukazuje zatím jen v tom nejlepším světle. Z názvu klubu zmizel dlouholetý maskot panter, kterého nahradilo tradiční označení AZ, a změnily se také klubové barvy na bílou a modrou. Navíc letní přípravu musel kvůli táhnoucí se rekonstrukci světelného mostu na domácím zimním stadionu odehrát většinu „domácích“ utkání na okolních zimních stadionech a nevedli si vůbec špatně.

Do podvědomí veřejnosti se dostali havířovští hokejisté hned po prvním kole, ne však tak, jak by sami chtěli. Na utkání do Vsetína s nimi odcestovaly tři stovky fanoušků a s nimi i diváci, jež se přijeli jen poprat, ne se dívat na hokej. Kvůli jejich potyčkám s pořadatelskou službou, pyrotechnice na ledové ploše, a použití slzného plynu muselo být utkání na Lapači po 42 minutách za stavu 2:3 ve prospěch Havířova přerušeno. O jeho osudu rozhodne disciplinární komise. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že do Břeclavi ve všední den havířovští fanoušci ve větším počtu nepojedou.

To v domácím utkání Havířova už byl klid a fanoušci dohnali své hokejisty k vítězství ve slezském derby s Opavou (4:2). Opava už sice vedla ve druhé třetině 2:0, Havířov ale dokázal do konce utkání vývoj čtyřmi brankami otočit a připsal si první tři body do tabulky.

Poslední zápasy soupeře:
* bilance v přípravě 4–1–3, skóre 27:25
1. kolo: Vsetín – Havířov 2:3 (nedohráno)
2. kolo: Havířov – Opava 4:2
Webové stránky klubu: www.hc-havirov.cz

Lvy trápí hned ze začátku sezóny marodka. Do středečního klání určitě nenastoupí již dříve zraněný útočník Igor Čikl, ve Frýdku-Místku si navíc přivodil dlouhodobější zranění ramene i Lukáš Bolfík. Kvůli disciplinárního trestu z loňské sezóny zatím nesmí nastoupit ani obránce Ondřej Nedvěd. Dobrou zprávou je ukončení rekonvalescence kapitána Jiřího Sedláčka, který se zranil před měsícem v přípravném utkání v Rosicích a k utkání s Havířovem už by měl nastoupit.

Utkání třetího kola druhé ligy mezi HC Břeclav a AZ Havířov začíná ve středu 15. září od 18:00 na břeclavském zimním stadionu. Vstupné je stanoveno na 40 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma. Průběh utkání minutu po minutě budete moci sledovat i na internetu na serveru www.onlajny.cz.

Předpokládané sestavy:

HC Břeclav:
Chvátal (Žurek) – Dora, Rajnoha, Vozdecký, Škápik, Zapletal, Svoboda, Novák J. – Zháňal, Sedláček ©, Hrůza – Grmela, Klimovič, Fiedler – Barták, Paško, Novák E. – Gabriška, Konečný L., Bartoš O., – Bartoš C.

AZ Havířov: Daneček (Vrba) – Zientek, Prokop, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík, Jindřich – Klimša, Najdek, Maruna – Pavlas, Potočný ©, Stránský – Sztefek, Říčka, Pechanec – Miczek