Lvi rozhodli o své výhře již v první dvacetiminutovce, kterou ovládli v poměru 4:0. „Jsem velmi spokojený. Kluci nic nepodcenili a zápas odmakali," ohlédl se za vydařeným víkendovým duelem spokojený Miklík.

Na destrukci Valašského hokejového klubu se hlavní měrou podílel útočník Radim Lenkovič, který si připsal sedm kanadských bodů, když jeden gól vstřelil a na dalších šest přihrál. „Samozřejmě jsem ho pochválil. Připsal si sedm bodů a to mu ještě jednu asistenci nepřipsali. Celkově spolu s parťáky z první formace Hrbatým a Zháňalem odehráli výborný zápas," uvedl na adresu úderné trojice břeclavský kouč.

Vítězství proti Vsetínu byla povinná jízda, vždyť nově vzniklé rezervě tradičního valašského celku patří beznadějně poslední pozice bez zisku jediného bodu. Do Břeclavi přicestovala rezerva Vsetína se třinácti hráči, z nichž takřka polovinu tvořili junioři. „Čekal jsem, že vyhrajeme. Ale nečekal jsem, že takovým rozdílem. Kluci zaslouží pochvalu," uvedl Miklík.

Břeclavský trenér dal v utkání s posledním celkem tabulky příležitost i dorostencům, zadákům Göndörovi a Veselskému. „Kluci se k utkání dobře postavili a překvapili. Je to pro ně cenná zkušenost. Pamatuji si, jak i mému synovi dost prospělo, když už v osmnácti hrál za muže, tehdy druhou ligu," vzpomenul Miklík.

V dalším utkání se Lvi znovu představí na domácím hřišti. V sobotu vyzvou osmý tým tabulky Uherské Hradiště. Duel začne v břeclavské Ice Bors Areně v sedmnáct hodin.

HC Lvi Břeclav – VHK Vsetín B 11:0

Branky a nahrávky: 6. Klimovič (Lenkovič), 9. Zháňal (Lenkovič), 15. Gabriška (Blaha, Garčic), 16. Abazaj (Nešpor), 26. Lenkovič (Zháňal, Dora), 32. Hrbatý (Lenkovič, Zháňal), 36. Hrbatý (Lenkovič), 47. Dora, 48. Blaha (Papp), 50. Zháňal (Lenkovič), 53. Hrbatý (Lenkovič).

Sestava HC Lvi Břeclav: Hübner (Michálek) – Dora, Göndör, Klimovič, Veselský, Směřička, Papp – Hrbatý, Lenkovič, Zháňal, Blaha, Gabriška, Garčic, Juránek, Abazaj, Nešpor, Mikulič.

VÁCLAV PETRŮ