„Remíza s takovým soupeřem pro mě není zklamáním. Naopak, jsem pyšný na kluky, že to po tom hrozném začátku, kdy nám Technika dala dva rychlé a šťastné góly, nesložili," pochválil svůj tým trenér Lvů Michal Konečný, který tak oslavil své osmačtyřicáté narozeniny remízou.

Břeclavané měli katastrofální vstup do utkání, stejně jako minul týden v Senici. První dvě střely na gólmana Filipa Hübnera hned skončily gólem. Poprvé ho překonal už po šestatřiceti sekundách Rajnoha a za dalších padesát sekund se puk šťastně odrazil do břeclavské branky od Odehnalovy brusle.

Domácí se do zápasu dostávali jen těžce a nebýt brankáře, mohli prohrávat mnohem větším rozdílem. Přesto dokázali ještě do první sirény vstřelit kontaktní branku. V 15. minutě ujel Václav Truhlář a bekhendovým blafákem po ledě poprvé překonal Nováka.

To ale bylo na dlouhou dobu od útočníků vše. Břeclav se rozjížděla pomalu a jen těžko se dostávala v útočném pásmu k puku. Obrana Techniky fungovala bezchybně a ani hostující útočníci se nikam nehnali a čekali jen na chybu domácích hokejistů.

„Kluci vyloženě nezklamali, zápas do poslední minuty odbojovali. Nedělali jsme žádné velké hrubky, na které Technika čekala. Šli jsme si minimálně za tím vyrovnáním a bylo zasloužené, ve třetí třetině už jsme Techniku přehrávali," tvrdil břeclavský trenér.

Zmiňované vyrovnání měl na svědomí v 50. minutě Peter Beneš. Ten ač tísněný, dokázal propasovat Novákovy puk mezi betony až do branky.

Po vyrovnání se konečně začalo znovu hrát. Břeclav mohla zápas zvrátit, ale Gabriška v úniku trefil jen betony brněnského brankáře. Zápas tak skončil zaslouženou remízou a o formálním vítězi zápasu musela rozhodnout až dovednostní disciplína.

V samostatných nájezdech uspěla Technika. Novák vychytal všechny tři pokusy břeclavských hokejistů. Neuspěl Dufek, Truhlář ani nájezdový specialista Papp. Naopak Hübner za svá záda pustil střelu Zapletala, Matouš branku přestřelil a Rajnoha dokázal překonat břeclavského brankáře střelou mezi betony.

„Obě posily do defenzivy Dufek i Šaur se ukázaly výborně, vypadají, že pro nás budou velkým přínosem a zapadli i do kolektivu v kabině. Nikdy neříkej nikdy, ale teď můžu říct, že už je kádr ucelený. Mladý, ale podle našich představ. Nerad už bych do něj výrazněji zasahoval," dodal Konečný.

Přípravný zápas s juniorkou Komety (4. září) byl nakonec zrušený, proto bude generálkou na ligu až domácí zápas břeclavský hokejistů se sousedním Hodonínem, který se hraje ve čtvrtek 6. září od 18:00 hodin.

HC LVI Břeclav – VSK Technika Brno 2:3sn (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branky: 15. Truhlář (Konečný L.), 50. Beneš (Dufek) – 1. Rajnoha (Matouš), 2. Odehnal, 65. rozhodující nájezd Zapletal

Vyloučení: 3:5, bez využití