Ve třetí části dali hosté dvě slepené branky na 4:7, Břeclav ale znovu v posledních minutách dotáhla na rozdíl jediné branky. Na vyrovnání už ale nezbyl čas. Přesto několik desítek diváků odměnilo hokejisty za předvedenou hru bouřlivým potleskem.

Silný soupeř

„Most sem přijel v nejsilnější možné sestavě, jeho hráči se bili o místo v základní sestavě a nic nám nedarovali. Rozdíl ve výkonnosti byl poznat, ale kluci poznali, že se dá hrát s každým. Když se šlo tvrdě do koncovky, poznali, že to tam padá. Jsem rád, že jsme si neudělali ostudu,“ tvrdil po zápase kouč Břeclavi Michal Konečný.

Jeho svěřenci ale udrželi bezbrankový stav jen šest minut. Pak dokázal v úniku dva na jednoho zakončit přesně hostující Rudovský. I nadále hráli domácí s respektem k prvoligovému nováčkovi, hráli na brejky, dokázali ale vyrovnat. V 11. minutě ujel Truhlář a doslova vykoupal mosteckého gólmana.

Vyrovnaný stav ale znovu dlouho nevydržel. Už za dvě minuty si v přesilovce počkal u tyče Mavrojanidis a zvýšil vedení západočeského týmu. Do kabin odcházeli domácí s dvoubrankovou ztrátou. V 17. minutě se přes obranu individuálně prosadil Ondráček. Ještě do první pauzy mohl snížit Nekoranec, ale jeho bomba se jen otřela o tyč hostující klece.

Celou první polovinu druhého dějství odehrála Břeclav v oslabení, a to se projevilo i na skóre. Pod tlakem Lvi dvakrát inkasovali, a když to bylo ve 35. minutě 1:5, vypadalo to na debakl. Most v polovině zápasu vyměnil gólmany. Snad i to Břeclavanům pomohlo. Během posledních sedmi minut druhé třetiny snížil po narážečce s Lukášem Konečným Barus a ten samý hráč pak našel bekhendem horní růžek branky. A když v Truhlář posledních sekundách vstřelil blafákem kontaktní gól, byli domácí znovu ve hře.

„Chtěli jsme si vyzkoušet, jak to bude vypadat, když pojedeme v první lize velkou dálku. Začátek byl opatrný, přeci jenom jsme měli za sebou dlouhou cestu. Ale v polovině utkání jsme vedli 5:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by to mělo být nějaké drama. Jenže poté jsme poslali do branky Melichara, který ve zbytku třetiny třikrát inkasoval a bylo to rázem znovu otevřené,“ popsal nemilé snížení hostující trenér Kamil Kašťák.

Slepené góly

Také třetí dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou hru. Dlouho držel Chvátal naději alespoň na remízu, ale pak přišla 57. minuta a dvě slepené branky mosteckého týmu. Na 4:6 zvyšoval svou druhou brankou Rudovský a vzápětí skryl své nahození od modré za obránce Kuncl a Chvátal byl bezmocný.

Jenže Lvi se bili o remízu až do samého konce. V 58. minutě zachytil Novák špatné vyhození a dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Jen o necelou minutu později si v pádu opřel do puku Balát a vykřesal pro domácí naději na bod. Náskok už si ale Most pohlídal.

„Bylo to skvělé utkání s výborným soupeřem, které se muselo líbit i divákům. Tolik branek se jen tak nevidí, navíc se hrálo nahoru dolů. Dvakrát už to vypadalo, že jsme na dně a dvakrát jsme se zvedli. Když jsme stáhli hru na dvě pětky, tak to přineslo kýžený efekt. Mira Barus klukům jasně ukázal, že to je soupeř, se kterým se dá hrát. Musím i přes prohru všem klukům poděkovat,“ dodal po zápase Konečný.

HC Lvi Břeclav – HC Most 6:7 (1:3, 3:2, 2:2)

Branky Břeclavi: 11. Truhlář (Kuriál, Balát), 34. Barus (Konečný L., Vlašic), 36. Barus, 40. Truhlář (Vlašic), 58. Novák, 59. Balát (Truhlář)
Vyloučení: 6:5 Využití: 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:5, 4:5, 4:7, 6:7
HC Lvi Břeclav: Chvátal – Nekáranec, Dora, Rajnoha, Novák, Rákoczy, Konečný J. – Truhlář, Kuriál, Balát – Konečný L., Barus, Beneš – Lechner, Baroš C., Zháňal – Bartoš O., Vlašic, Juránek