Do modrožlutého dresu se ale také poprvé oblékl mladík Štěpán Špaček z hokejové líhně Třince a absentéry nahradili Garbriška se Smejkalem.

Do utkání vstoupili lépe hosté, byli rychlejší a aktivnější, přesto se jim Břeclav dokázala postupem času vyrovnat a v některých fázích první části byla i aktivnější. Poprvé musel zasahovat hostující brankář proti dvěma dorážkám Fiedlera, na druhé straně Rybárik promáchl přihrávku před Žurkovu bránu. Hrálo se nahoru dolů, na každou akci Lvů měli hosté stejně nebezpečnou odpověď.

Ukázkou toho byl samostatný únik břeclavského Konečného ze 13. minuty, který ztroskotal na Tomkovi. Ihned z protiútoku pak vyrazil do stejné akce Vrána, jeho střelu však vyrazil Žurek betonem do rohu. Na konci první části už Lvi Piešťany viditelně přehrávali, vedoucí branku z toho ale nevytěžili.

Trenér hostí dal v kabině svým svěřencům co proto, jelikož na led vyjel ve druhé části úplně jiný tým. Aktivnější, rychlejší a kombinačně přesnější. I Břeclav si ale tvořila šance, jmenovitě Hrůza a Jiří Novák v přesilovkách ohrožovali Tomka v bráně Piešťan. Nepřesnost v zakončení Lvů se ukázala v polovině zápasu, když se odražený puk dostal k Eriku Novákovi, jenž byl jednak překvapen náhlou šancí a jednak byl příliš blízko hostujícího brankáře nato, aby stihl udělat nějaký manévr.

Brankostroj se rozpoutal od 33. do 40. minuty. V tomto časovém úseku padlo hned sedm branek. Nejprve se dvěma levnými slepenými brankami během půl minuty prezentovali hosté. Na tento direkt ještě našli Lvi odpověď zásluhou dorážky Čikla, k němuž se odrazil puk po střele Svobody – 1:2. Pak mohlo sto padesát diváků sledovat,že pravidlo nedáš-dostaneš stále platí. Svou druhou gólovku měl Čikl, ale nedokázal kotouč dostat přes hradbu těl v brankovišti. Na druhé straně poté předvedli jednoduchou přesilovkovou kombinaci hosté a bylo to znovu o dvě branky. A když Učen dvě minuty před koncem hned po bully propálil golfákem Žurka, byli Lvi zralí na ručník. Do sirény ale zbývalo ještě dost času nato, aby Gabriška stihl snížit na 2:4 a vzápětí Pupák vrátil Piešťanům trojbrankové vedení.

Do třetí části udělali domácí trenéři logicky brankářskou rošádu, aby ještě nějak zvrátili průběh utkání. Ani Chvátal ale neudržel čistý štít dlouho. S jednoduchostí a přesností v zakončení, která slovenský tým po celý zápas zdobila, se ve 43. minutě prosadil obloučkem Grunner. Nakonec tak Piešťany potvrdili roli favorita a vezou si z Břeclavi vítězství 6:2.

„Prohra je pro nás podle výsledku krutá. Nemyslím si, že bychom hráli špatně. Dokonce byl řekl, že v první polovině zápasu jsme hráli velmi dobře a měli jsme i několik gólových šancí. Potom už se ale projevila zkušenost soupeře. Když už dvakrát inkasujeme a snažíme se o srovnání, dostaneme snadno další dvě branky, přestože kluky upozorňujeme na to, aby třetinu dohráli bez gólu. To s morálkou mužstva samozřejmě zahýbe. A nám se to navíc stane dvakrát po sobě. Alespoň nám tato prohra ukázala další nedostatky,“ hledal pozitiva trenér Konečný.