První akci hostí po vítězném úvodním buly zastavilo postavení mimo hru, druhý pokus o ohrožení Žurka vyzněl už lépe a domácí gólman si tak připsal první úspěšný zákrok. Úvodní šanci za straně domácích měl Jan Skokan, po něm zkoušela štěstí od modré nová akvizice v dresu Břeclavi – Zdeněk Procházka. Ten byl ale také neúspěšný. Už ve třetí minutě se Uničovu naskytla první početní výhoda, když na trestnou lavici odjel Prachař. Neuběhla ani minuta a za katr odjel další břeclavský hráč, dvě minuty vyfasoval Procházka a hostům se tak hned zkraje zápasu naskytla obrovská šance jít do vedení. Tu také hned po pěti vteřinách využili, dělovka uničovského kapitána Pavlase od modré se zastavila až v síti.

Zbytek přesilovky se obešel bez větších šancí, stejně tak se pokračovalo i po uplynutí trestu. V 8. minutě se po faulu na Čikla za katr poroučel uničovský Frieb. Lvům se v početní výhodě nedařilo, reputaci si mohli napravit hned záhy, když byl v 10. minutě potrestán Hodulák. Ani tato početní výhoda nepřinesla kýžené vyrovnání a tak do třetice putoval na lavici hanby Sršeň. Tentokrát už domácí výhodou nepohrdli a kombinaci Zapletala s Čiklem zakončoval do prázdné branky Habrovec. Ve 14. minutě mohl zvýšit Grmela, Peksa v bráně hostů však svůj tým podržel.

Na druhé straně se mohl prosadit Komínek, s jeho překvapivou střelou si ale Žurek také poradil. Ve zbytku vyrovnané první třetiny se oba týmy dostávaly do nebezpečných šancí. V samém závěru třetiny se pak domácím naskytla první, téměř minutová, dvojnásobná početní výhoda. Čtyři vteřiny před sirénou se ve velké šanci objevil Prachař, ani na dvakrát ale Peksu nepřekonal a stav tak zůstal vyrovnaný.

Nástup Břeclavi do druhého dějství byl bleskový a podařilo se jí využít dobíhající přesilovou hru. Zatímco kombinace se nedařily, sólo Mráze v čase 21:03 slavilo úspěch. Kotouč z jeho hole propadl brankáři mezi betony až za brankovou čáru – 2:1. Hned na to mohl zvýšit Prachař, kterého šikovně našel zpoza branky Čikl, ten však mířil příliš vysoko. Ve 23. minutě odjel odpykávat trest za příliš mnoho hráčů Grmela, hosté však byli v této přesilovce bezzubí. Před Žurkem zahrozili až v 6. minutě, kdy Malý našel ideálně před bránou Přikryla, kterému však puk přeskočil hokejku. Uničovští si poté připsali na konto další nevyužitou přesilovku, avšak vyrovnání se přece jen dočkali. Jen co naskočil potrestaný hráč do hry, přečíslili domácí a kombinaci zakončoval v čase 27:14 pod víko Tomáš Malý. Uničov se stále tlačil do útoku, což přineslo ve 30. minutě vedoucí gól opět z Pavlasovy hole.

Břeclav se snažila o rychlé vyrovnání, úlohu jim ulehčili svou nedisciplinovaností Heča s Drábkem a Lvi tak měli druhou možnost výhody pěti proti třem. Tu také využili, puk dostal do sítě Prachař a bylo znovu vyrovnáno – 3:3. Lepším týmem byla nyní Břeclav. Převahu se jí také podařilo přetavit ve vedoucí branku, ve 36.minutě strhl vedení na stranu domácích Tomáš Karný po spolupráci s Prachařem a Nedvědem. V závěru třetiny se hostům naskytla výhodná přesilovka čtyř proti třem, avšak Břeclavští je svou aktivní hrou nepustili do šancí. Do poslední části hry tak domácí šli s jednobrankovým vedením.

Hned ve 41. minutě byla Uničovu nabídnuta další přesilová hra, ta se jim však vůbec nepovedla. Po ní zahrozil na druhé straně Čikl ve spolupráci s Klimovičem a Peksa proti nim vytáhl zákrok z kategorie učebnicových. Podobně efektní zákrok lapačkou předvedl i Žurek ve 45. minutě, kdy takto vychytal Skácela. V poslední dvacetiminutovce byl aktivnějším celkem Uničov. Ale poté, co hosté neproměnili několik vyložených šancí, přišel trest v podobě pátého břeclavského gólu, z něhož se radoval Pelán. Ten padl poněkud se štěstím, když gólman nejdříve puk kontroloval, načež mu podjel pod betonem a závěrem si ho bruslí dopravil až do branky. Vedení 5:3 si Lvi už pohlídali a připsali si tak do tabulky důležité tři body.

ŠÁRKA LIBENSKÁ

HC Břeclav – HC Uničov 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Habrovec (Klimovič, Čikl), 22. Mráz (Skokan, Pelán), 33. Prachař (Procházka), 36. Karný (Prachař, Nedvěd), 54. Pelán (Mráz) – 4. Pavlas (Handl, Heča), 28. Malý (Přikryl, Komínek), 30. Pavlas (Skácel)
Vyloučení: 10:9 Využití: 3:1
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 5:3
Diváci: 185
Poměr střel: 33:45
Nejčastěji střílející hráč BV: Procházka, Karný, Prachař, Klimovič a Čikl po 4
Ohlasy trenérů:

Bohumil Prachař (HC Břeclav):
„Přestože jsme do utkání vstoupili docela dobře, dostali jsme po dvou faulech laciný gól. Když jsme po té přestřelce ve druhé třetině vedli o gól, říkal jsem hráčům v kabině, ať hrajeme takto v klidu i dál, ať jen nebráníme. My jsme naopak začali bránit, naštěstí tam padl takový šťastný gól. Zbytečně jsme se dlouho strachovali o výsledek, mohli jsme hrát mnohem lépe. Do Prostějova jedeme v sobotu samozřejmě bodovat, ale nebezpečně se nám rozrůstá marodka, Sedláček má poraněné koleno, Mráze trápí třísla. Také obránců máme zdravých jen šest, teď naštěstí přišel Procházka, tak doufám, že do týmu zapadne. Uvidíme na trénincích, v jaké budeme hrát sestavě, nějak to musíme poslepovat.“

Tomáš Sršeň (HC Uničov):
„Čekal jsem dnes těžké utkání, protože jsme tu měli prakticky jen dva zdravé beky, jinak tu byli hráči, co jindy nehrají, máme velkou marodku. Myslím si, že hokej to moc pohledný nebyl, dneska jsem si to prohráli hlavně kvůli naší nedisciplinova­nosti, kdy jsme pykali za zbytečné útočné fauly.“
Sestavy:

HC Břeclav: Žurek – Strýček, Popela, Procházka, Nedvěd, Zapletal, Habrovec – Prachař, Grmela, Skokan – Mráz, Karný, Pelán – Čikl, Barák, Klimovič
HC Uničov: Peksa – Pavlas, Molota, Diviš, Drábek, Malý, Jambor, Heča, Skácel, Frieb, Sršeň, Hodulák, Řezáč, Čížek, Přikryl, Handl, Pur, Komínek