Úvod utkání byl tradiční. Lvi se ještě ani nerozkoukali a už se Žďárem nad Sázavou prohrávali. Už po čtyřiceti sekundách prostřelil Zelenku po ledě hostující Kunstmüller. Hosté byli i nadále lepší a Břeclavané jim nestíhali. Přesto stihli do konce třetiny skóre zcela obrátit. V 17. minutě plácl ve vřavě před Opršalovou brankou do puku Václav Truhlář a puk zaplachtil kolem Oprčšalovy masky do branky. Jen patnáct sekund před první sirénou dojížděl vyhozený puk žďárský bek, dojel ho ale omáš Popolanský, který kotouč posunul na zcela volného Michala Gabrišku a ten z první prostřelil hostujícího brankáře podruhé.

Hned po změně stran šli Lvi do dalšího trháku. To se v pádu dokázal prosadit Lukáš Bolfík. A na břeclavském zimním stadionu mohlo být ještě veseleji. Koukal totiž svou skrytou střelou nastřelil břevno žďárské branky a Popolanského střela se o chvíli později otřela o tyč. Nakonec se domácí fanoušci přece jen dočkali. To Dufek v polovině zápasu na levé straně natáhl a ukázkovým Golfákem vymetl všechny pavouky z Opršalovy šibenice.

Pak ale přišli ke slovu chvíle Plamenů. Břeclav totiž zbrzdila série vyloučení. Zelenka nejprve vychytal nejlepšího hostujícího hráče Kaňku, pak ho ale těsně před odchodem do kabin z nulového úhlu překvapil znovu Kunstmüller.

O dvoubrankové vedení přišli domácí ve 42. minutě. To zachytil Zelenkovu rozehrávku trestuhodně neobsazený kapitán Plamenů Ježek a zakončil téměř do prázdné branky. Břeclavský gólman se po jeho střele vrhl, ale jen ji stihl tečovat a v cestě do brány jí nezabránil. Najednou byli hosté zcela nečekaně na koni.

Jejich radost ale netrvala dlouho. Lvi po slabší pětiminutovce zabrali, vynutili si přesilovku a v té se prosadil dorážkou Bartošovy střely Ondřej Lechner. Žďár pak napínal diváky ještě v přesilovce, ale všechny šance už Zelenka pokryl.

Šestou branku dali domácí po srážce Lechnera s vyjetým Opršalem, ale sudí ji neuznal a nenařídil ani trestné střílení, ani nevyloučil hostujícího brankáře, který domácího útočníka podrazil. Nakonec při žďárské hře bez brankáře mohl tři body pojistit ještě Popolanský s Jurčou, ale kotouč do sítě nedotlačili.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Odehráli jsme dobré utkání, ale musím uznat, že v první třetině jsme se rozehrávali pomalu a dokázali využít obě dvě pořádné šance. Více jsme jich ani neměli. Od druhé třetiny jsme začali víc bruslit, dali další hezké branky, ale místo toho, abychom soupeře dorazili, tak jsme si nechali dát slepené branky. Bylo to po chybách jednotlivců, ale i to se stává. Vědu z toho nedělám. Místo toho, abychom si třetí třetinu užili, tak jsme museli zabojovat. Nechápu jen, proč sudí neuznal regulérní šestou branku, mohlo to být veselejší."

HC LVI Břeclav – SKLH Žďár nad Sázavou 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Truhlář (Kurial, Jurča), 20. Gabriška (Popolanský), 22. Bolfík (Beneš), 31. Dufek (Gabriška), 49. Lechner (Bartoš, Bolfík) – 1. Kunstmüller (Kaňka), 40. Kunstmüller (Staněk), 42. Ježek (Kotlík)

Vyloučení: 5:4 Využití: 0:1

Rozhodčí: M.Škrobák – J.Novotný, R.Šimčík

Poměr střel: 29:43

Nejčastěji střílející hráči BV: Popolanský a Lechner po 4

Sestavy:

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora ©, Koukal, Dujsík, Směřička, Dufek, Šaur – Truhlář, Kurial (A), Jurča, Popolanský (A), Beneš, Gabriška, Bartoš, Bolfík, Lechner, Vlašic, Novák Jak.

SKLH Žďár nad Sázavou: Opršal – Kolda, Beneš, Sobotka, Šír, Pleva, Smejkal, Střecha, Staněk – Kotlík, Kunstmüller, Hron, Kaňka, Ježek ©, Dítě, Vítek, Havelka, Slavík,, Kočan, Man, Šimon