Oba týmy se krčí na chvostu tabulky a tomu odpovídá i hubený bodový zisk, oba týmy doposud nasbíraly jen osm bodů. Břeclav navíc už pět zápasů v řadě nezískala ani bod a výhra nad severomoravským týmem už začíná být nutností.

Hokejový klub funguje ve Frýdku–Místku od roku 1976. Druhá liga se ve Frýdku hrála ještě na přelomu tisíciletí, ale v roce 2004 byl klub nucen z finančních důvodů prodat svou licenci do Šumperka. Od následující sezóny hráli frýdecko-místečtí hokejisté jen krajský přebor. Ten loni vyhráli, když v základní části přetlačili rivala z Karviné, a v kvalifikaci o play off se utkali s Moravskými Budějovicemi a Uherským Hradištěm. Posílený Frýdek-Místek kvalifikaci bez problémů vyhrál a společně s téměř třemi tisíci fanoušky v hale po šesti letech oslavil postup do třetí nejvyšší soutěže.

Z týmu Frýdku-Místku však už dávno vyprchalo nováčkovské nadšení z prvních kol po postupu do druhé ligy a nyní zažívá těžké chvíle. Severomoravský tým po 5. kole sice vyměnil trenéry, Tomáše Špačka nahradil bývalý hráč Vítkovic Michal Piskoř, ale výraznější herní zlepšení to nepřineslo. A tak se sáhlo i do hráčského kádru, který se od druhého kola, kdy Břeclav prohrála na ledě Frýdku 4:3 po prodloužení, z třetiny obměnil. A velmi podobně je na tom i Břeclav. Ta sáhla k výměně trenéra až později, a hráčský kádr právě prochází proměnou, ale výsledky se stále nedostavují. Oba středeční soupeři tak na tom jsou momentálně velmi podobně, v tabulce je od sebe dělí jen rozdílné skóre. Oba týmy také v poslední době utrpěly vysoké porážky (Frýdek 1:9 se Vsetínem a 1:7 v Prostějově, Břeclav 1:7 v Novém Jičíně nebo 1:5 v Opavě). Přesto ve Frýdku-Místku chodí na hokej stále okolo pěti set diváků, což se o Břeclavi říct nedá.

Posledních pět utkání soupeře:
Nový Jičín – Frýdek-Místek 4:2
Technika – Frýdek-Místek 1:3
Frýdek-Místek – Přerov 3:5
Prostějov – Frýdek-Místek 7:1
Frýdek-Místek – Vsetín 1:9

Mezi třemi tyčemi se ve Frýdku-Místku pravidelně střídá trojice gólmanů Polonyi, Šrámek a Horyl, všichni však mají průměr obdržených branek na úrovni 4,00 nebo výše a úspěšnost zásahů mají mezi 87–89 %. V obraně nade všechny vyčnívá Robert Machálek (3+5), dále bodují Jan Kudláček (1+3) nebo Martin Novák (2+0). Z útočníků se nejvíce činí Ondřej Martiník (4+9), loni ještě hráč Valašského Meziříčí. Za ním je v klubovém bodování Libor Gelačák (3+6), Jan Sluštík (3+4) a Michal Sztefek (5+2).

Webové stránky soupeře: www.hcf-m.cz

Trenér Pavel Stloukal se pro Břeclavský deník vyjádřil takto: „Mužstvo je teď v takovém stavu, že si nevěří už ani technický vedoucí a masér. Ve druhé třetině v Novém Jičíně přišly chyby, dvakrát jsme rychle inkasovali. Za tohoto stavu už jsme nemohli hrát defenzivně. Otevřeli jsme hru, ale nám se přestalo dařit úplně všechno. Potom nastal chaos a dostali další čtyři branky,“ vysvětlil trenér Lvů a přiznal, že by si raději bavil o počasí, než o hokeji. Přesto prý neztrácí naději a věří, že se vše otočí k lepšímu. Ale nemůžeme v momentální situaci hráče kritizovat. Spíš se je naopak snažíme povzbudit. Chybí nám sebedůvěra. Potřebujeme pozitivní věc jako je vítězství, bez toho se bude mužstvo těžko sbírat." (Zdroj: Michal Čejka – Břeclavský deník).

Dají se očekávat i další změny v kádru Lvů, více informací Vám přineseme během úterního odpoledne.

Utkání 13. kola mezi HC Břeclav a HC Frýdek-Místek začíná ve středu 4. listopadu od 18.00 hodin na břeclavském zimním stadionu. Vstupné je 40 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma. Online změny stavu můžete sledovat prostřednictvím sportovního serveru www.onlajny.cz nebo po jednotlivých třetinách přímo na našich webových stránkách. Utkání bude řídit trojice sudích M. Škrobák, R. Smilek a L. Wesley.

Předpokládané sestavy:
HC Břeclav: Chvátal (Žurek) – Strýček, Habrovec, Popela, Bokroš, Lattner, Pláněk, Nedvěd, Zapletal – Mráz, Sedláček, Klimovič – Nohel, Prachař, Karný – Čikl, Rapant, Jarůšek – Barák, Grmela, Kuriál. Trenér: Bohumil Prachař
HC Frýdek-Místek: Šrámek (Polonyi) – Pelikovský, Kudláček, Machálek, Lašek, Bavlšík, Babic, Krutil, Sýkora – Kostelňák, Sluštík, Mocek – Pavlas, Martiník, Gelačák – Suchý, Sztefek, Kopáč – Lukaštík, Merta. Trenér: Michal Piskoř

Další zápasy 13. kola:
Hodonín – Technika
Vsetín – Přerov
Orlová – Nový Jičín
Uničov – Opava
Prostějov – Valašské Meziříčí