Zatímco Břeclavi půjde v prestižním utkání především o zlepšení nepříznivé bilance s Hodonínem, Drtiči stále bojují s Přerovem a Valašským Meziříčím o první místo v tabulce, a tak je jasné, že si soupeři na ledě nic nedarují.

Drtičům změna trenérů hodně pomohla a závěr základní části odehráli výborně. Z 15 utkání prohráli jen dvě a v jednu chvíli byli dokonce první v tabulce. Z čela je ale sestřelila domácí prohra se Vsetínem (3:4), při které si jinak neomylní střelci Drtičů vybrali smolný den.

Poslední výsledky Hodonína však hovoří jasně, Hodonín je především mašina na góly. Vstřelil jich letos už 209, což činí téměř pět vstřelených branek na zápas. A pokud se k tomu přidá i málo chybující obrana a jistý brankář, není divu, že se Drtiči letos pohybují mezi silnou trojkou. Pokud se Drtičům povede základní část vyhrát, můžou se oba týmy z jihu Moravy utkat hned v čtvrtfinále play-off.

Hodonín přijede kdo Břeclavi v plné síle, trenéři budou mít k dispozici kompletní čtyři útoky. Také břeclavská marodka se začíná vyprazdňovat. Po zranění ramene teprve začíná trénovat Bokroš, nejistý je také start Habrovce. Utkání předposledního 42. kola druhé ligy mezi HC Břeclav a SHK Hodonín začne ve středu od 18:00 v Břeclavi. Utkání bude řídit trojice rozhodčích Škrobák, Hejda a Smilek.