Po devíti zápasech konečně vítězství. Břeclavští o své výhře rozhodli ve druhé dvacetiminutovce, v níž během tří minut nasázeli do klece Žďáru nad Sázavou tři branky a vybojovali tak cenné tři body.

"Dnes jsme konečně odehráli dobré utkání, mužstvo bylo v plné síle. Prosadila se nám hlavně třetí lajna s Mífkem a Vaněčkem. Ve druhé třetině jsme dali čtyři góly, které padly po pěkných akcích. Ve třetí třetině jsme sice trochu ubrali, už to nebyl tak pohledný hokej, ale my jsme kluky v kabině nabádali, aby se snažili udržet výsledek, aby hlavně moc neblbli,“ hlásil po utkání asistent trenéra Břeclavských Michal Konečný.

Opatrný úvod první třetiny okořenila až příležitost hostujícího Martina Sobotky ze 3. minuty.
Břeclav dokázala kontrovat hned vzápětí, když se z vlastní obranné třetiny prokličkoval Čikl až před hostujícího brankáře Blažíčka a v levém kruhu našel ideálně Hrůzu, jehož střela ale mířila nad branku.

Z další akce se mohl prosadit Nohel, byl však příliš blízko a navíc žďárský gólman byl na správném místě. Následnou přesilovou hru Břeclav nedokázala využít, stejně jako hosté se neprosadili při vyloučení Baráka.

V 17. minutě Kaut fauloval Čikla a domácím se tak naskytla další početní výhoda, kterou už dokázali využít. Po spolupráci s Popelou a Vaněčkem pálil z mezikruží uzdravený Jiří Mífek – 1:0.

V závěru třetiny si odjel odpykat svůj trest za hákování Balát a Žďár měl možnost srovnat skóre. Chvátal si ale poradil i s nejnebezpečnější šancí dvojice Vránek – Kaut a tak si břeclavští drželi po první třetině těsné vedení.

Hned v 1. minutě druhého dějství vyzkoušeli hosté pozornost Chvátala, který nebezpečnou střelu jen vyrazil a na štěstí pro domácí nikdo ze žďárských nedorážel.

Ve 24. minutě doplatili hosté opět na svoji nedisciplinovanost. Za katr nejdříve usedl Kaut, o minutu později Fila a Lvi tak měli možnost téměř minutové dvojnásobné přesilovky, kterou dokázal v čase 23:53 potrestat Nohel, když za záda Blažíčka doklepl nahození od modré - 2:0.

Druhý a čtvrtý gól dělily přibližně tři minuty. Přečíslení využil Mífek, jemuž výhodnou pozici připravil opět novic v břeclavském dresu Vaněček a po dvaceti vteřinách opět svítilo červené světlo za hostující svatyní, když sít rozvlnil Šimečkův projektil od modré.

Šimeček si tak připsal první branku a vůbec první bod v sezóně. Ačkoliv si trenér hostí vyžádal oddechový čas, kýžený efekt nepřinesl. Hosté se na dostřel Chvátalovy branky dostávali sporadicky, navíc v čase 35:26 ujel ve vlastním oslabení Barák a blafákem zvýšil už na 5:0.

Na úvod poslední třetiny otestovali hosté Chvátala několika propagačními střelami, vážněji ho neohrozili ani při vyloučení Čikla.
Ve 46. minutě měli domácí znovu výhodu dvou hráčů v poli, jež však zůstala nevyužita.

Čestného úspěchu dosáhli hosté v čase 49:33 díky Štěpánkovi. Když v 53. minutě orazítkoval Strýček svou dělovkou od modré jen břevno a hosté nedokázali potrestat třetí vyloučení Konty v zápase, utkání skončilo 5:1 a Břeclavští tak potvrdili zlepšující se výkony z posledních kol.

Šárka Libenská

HC Břeclav - SKLH Žďár nad Sázavou 5:1 (1:0 4:0 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Mífek (Vaněček, Popela), 24. Nohel (Pazdera, Karný), 25. Mífek (Vaněček), 27. Šimeček (Karný), 36. Barák (Hrůza) – 50. Štěpánek (Kaut, Sobotka)
Vyloučení: 7:8 Využití: 4:0 V oslabení: 1:0
Diváků: 250