Středeční podvečer bude patřit v Hodoníně hlavně hokeji. K dlouho očekávanému utkání tam totiž přijedou břeclavští Lvi a Drtiči jim mají co oplácet. V posledním derby totiž dokázala Břeclav na vlastním ledě zvítězit těsně 5:4, což pro Drtiče znamenalo první porážku s Břeclaví v moderní historii.
Právě po derby se rozhodlo vedení Hodonína vyměnit trenéry. A jak se ukazuje, byl to krok k lepšímu. Hodonín je pod vedením nové dvojice trenérů Galko-Janás k nezastavení.

Z posledních desíti utkání prohráli jen jedno (3:5 v Opavě) a ze čtvrté pozice už ztrácí jen tři body na vedoucí Přerov.
Ani nejlepší týmy soutěže nebyly pro Hodonínské překážkou. V domácím prostředí si poradili s Valašským Meziříčím 4:3 a Přerov přejeli dokonce 6:0. Ve skvělém světle se trenérům po vyhazovu Michala Holeše ukazuje i nová brankářská dvojice Dalimil Svoboda (Milevsko) a Petr Tuček (loni Prostějov).

Oba z nich si ve svých prvních zápasech připsali vítězství a byli oporami modro-oranžového týmu. Jedinou výhodou Břeclavi může být fakt, že nemá co ztratit a že má Hodonín v tomto týdnu velmi nabitý program, jelikož odehraje tři utkání během pěti dní.
Jak už bylo řečeno, v brance Hodonína se od Nového roku střídá dvojice Tuček – Svoboda, a je jen na rozhodnutí trenérů, který brankář se postaví do domácí klece proti Břeclavi.

V obraně Hodonínští spoléhají především na přesilovkové bomby od modré čáry v podání Lukáše Komárka (8+11) a Jozefa Salajky (5+6), černou práci v obraně odvádí i hodonínský kapitán a bývalý hráč břeclavského Colliga Petr Pokorný (2+9).
Celkově je obrana Hodonína druhá nejpevnější s průměrem 2,7 obdržené branky na zápas. Ani útok ale není slabinou.
První pěticí nejproduktivnějších útočníků jsou tři Slováci a dva Češi.

Na špici týmového bodování je dlouhodobě Jozef Vaškovič (21+23), s velkým odstupem za ním najdeme Martina Hollého (12+23), Tomáše Vrbu (15+16) a Jozefa Haringa se stejným bodovým ziskem jako Vrba.
Trenér Prachař bude i nadále postrádat trio zraněných útočníků Kuriál, Čikl a Klimovič, v obraně Lvů by se měla objevit nová akvizice, která nahradí odcházejícího Lukáše Popelu.

Hodonínský trenér Galko má kromě Hozy k dispozici kompletní kádr.
Utkání mezi SHK Hodonín a HC Břeclav začíná ve středu 20. ledna od 18.00 hod. na zimním stadionu Teza v Hodoníně. Vstupenka na stání vyjde zájemce o zápas na 50 Kč, za lístek na sezení si ještě 10 Kč připlatí.