V první třetině se již tradičně hrál vyrovnaný hokej. Sedláčkova střela a Čiklova dorážky byly hostům varováním. Množství zajímavých okamžiků se ale čtyři stovky diváků nedočkali. Až minutu před sirénou se faulovanému Prachařovi přeci jen podařilo přihrát na Pelána a ten už si věděl rady – 1:0.

Hosté mohli využít svoji dvojnásobnou přesilovku, lavině střel ale Žurek odolal.

Po necelých osmi minutách šli Lvi znovu do tří, tentokrát proti čtyřem soupeřům. Volno na ledové ploše hosté využili na výbornou, od modré se trefil Vašut a bylo srovnáno.

Domácí se však rvali dál o naději na prodloužení vyřazovací části a dalších pět minut se do soupeře pořádně zakousli. Když ale ve 34. minutě vřítil před branku Šebesta, a po Sochorkově přihrávce zavěsil, nevypadalo to s Břeclavskými dob­ře.

Za tři minuty měl ale gólový zvuk triangl Klimovič – Kurial – Čikl a znovu bylo srovnáno. Tento stav vléval domácím hokejistům do žil novou naději.

„Soupeř dobře bránil, navíc je podržel brankář. Zápas hodně přerušovala častá vyloučení na obou stranách, ale na nic si nestěžujeme,“ přiblížil průběh zápasu hostující kouč Roman Sedlák.

Jeho slova potvrdily další minuty, tentokrát už ve třetí třetině. Domácí nabídnutou možnost nevyužili ani v jednom ze dvou pokusů. Přitom projít puk ve velké šanci hradbou těl mohli se domácí přiblížit srovnání série. Gólem voněla také dvojnásobná dorážka Klimoviče, ani ten však Krumpocha nepřekonal.

Po dvaapadesáti minutách vzal osud utkání do svých rukou sudí Klimecký. Sporný faul Žurka vysokou holí potrestal čtyřminutovou přesilovkou pro hosty.

Tři a půl minuty trvalo, než hosté skvělou šanci ke vstřelení branky využili, Růžička přihrával a Dvořák se mohl radovat z vítězného gólu.

„Bylo to vyrovnané utkání, kluky bych chtěl velice pochválit. Myslím, že jsme byli o něco lepší, měli jsme takový ten tlak a chtěli jsme vyhrát. Nerad se vyjadřuju k rozhodčímu, ale od druhé třetiny jsem nebyl spokojen a utkání rozhodl gól po sporném faulu vysokou holí,“ hodnotil domácí kouč Bohumil Prachař.

BŘECLAV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:3 (1:0, 1:2, 0:1). Stav série: 0:2.
Branky a nahrávky: 20. Pelán, 37. Čikl – 28. Vašut (Kovář), 34. Šebesta (Sochorek), 54. P. Dvořák (Růčka).