Tímto utkáním začne poslední čtvrtina soutěže a v reálné rovině už je v hledáčku Břeclavi jen boj o osmou příčku, poslední, která zajišťuje postup do play off.

Momentálně devátá Břeclav ztrácí na Uničov, který už avizoval úmysl pouze dohrát sezonu, pouze jeden bod.

Hokejisté v modro-bílém budou mít v utkání lehkou nevýhodu v tom, že sehrají dva domácí zápasy během tří dní. Na čtvrteční nepovedenou dohrávku se Vsetínem (1:3) musí domácí rychle zapomenout a připravit se na utkání s Břeclaví.

Soupeřům ale Nový Jičín nenechává nic zadarmo, jeho dobrou vizitkou je i obrana s průměrem kolem 2,75 branky na zápas.

Přestože na domácím ledě dokázala Břeclav s Novým Jičínem sehrát vyrovnané zápasy, venku to Lvům (nejen proti tomuto soupeři) vůbec nejde. Naposledy odjeli s porážkou 1:7. Je tedy jasné, že favoritem sobotního utkání budou domácí a Břeclav může jen překvapit.

Hokejisté Nového Jičína zaznamenali v létě několik odchodů klíčových hráčů za lepšími podmínkami a tým prošel celkově generační výměnou. Ekonomická krize se nevyhnula ani tomuto severomoravskému klubu, který byl nucen zrušit juniorskou kategorii a modro-bílí tak začínají ligu s čerstvě doplněným a výrazně omlazeným kádrem.

V brance se usadil v roli jedničky dvacetiletý olomoucký brankář Jiří Slovák (2,74 a 91,%), záda mu bude krýt teprve devatenáctiletý Kozák (3,59 a 88,57%).

V obraně před gólmanem tuží hru zkušená bratrská dvojice Hrušků (Pavel 9+14, Petr 1+4) ze Šternberka a Jaroslav Petružálek (1+11). I v útoku nehrají žádní zelenáči, týmovému bodování vévodí s přehledem Lukáš Bacul (14+23), s velkým odstupem za ním se seřadili Michal Šimo (12+17), Petr Macháček (11+17) a a Marián Skaloš (11+11).

Trenéři Nového Jičína Kneblík a Havlík mají momentálně prázdnou marodku a proti Břeclavi tak nastoupí v plné síle. Břeclav ještě nemůže počítat s útočníkem Kuriálem a jistý není ani start marodů Karného se Sedláčkem.

Utkání HC Nový Jičín – HC Břeclav začíná v sobotu 30. ledna 2010 od 18:00 na zimním stadionu v Novém Jičíně. Utkání bude řídit tato trojice sudích: J. Jeřábek, M. Tuizal a M. Řezáč.

Předpokládané sestavy:
HC Nový Jičín: Slovák (Kozák) – Petružálek, Gulda st., Andrýsek, Hruška Pa., Hruška Pe., Pelikán – Skaloš, Bacul, Zedník, Toman M., Toman R., Šimo, Tomášek, Sluštík, Částečka R., Pavlačka, Kabeláč
HC Břeclav: Žurek (Chvátal) – Strýček, Dora, Procházka, Gajda, Habrovec, Zapletal, Nedvěd, Bokroš – Prachař, Nekvasil, Novosad – Mráz, Hlouch, Pelán – Klimovič, Čikl, Grmela – Gabriška