Mnohem větším překvapením však bylo při pohledu na břeclavskou soupisku jméno Pavla Nohela. Tedy muže, který až dosud vedl Lvi jako kouč. Doba je však zlá a týmu chybí body a pohybuje se na hranici boje o udržení. Nedostává se také zkušeností, kterých má třiačtyřicetiletý Nohel na rozdávání.

Břeclav do utkání nevstoupila dobře, protože hned po 48 sekundách se museli bránit přesilovce domácích. Jestřábi v ní však Chvátala v brance Lvů ani jednou neprověřili. Útočníci to poté zkoušeli na obou stranách, jejich přihrávky ale postrádali patřičnou přesnost. Lvi dostali po deseti minutách také výhodu jednoho muže v poli, ale ani oni neměli potřebné štěstí. Nový muž v břeclavském dresu Chomič z mezikruží přestřelil Slovákovu branku. Ovšem hned po návratu vyloučeného Meidla Břeclav udeřila. Škápik na modré nevěděl co s pukem, tak si sjel k mantinelu a nachytal Slovákovu lapačku trestuhodně nepřipravenou. V dalším průběhu prvního dějství se Břeclav ještě dvakrát bránila Hanákům v oslabení, všechny jejich šance ale zhatily Chvátalovy chrániče.

Ani hra ve druhém dějství na prostějovském stadionu vůbec nepřipomíná souboj pátého celku, bojujícího o play-off, s týmem na dvanácté příčce. Břeclav se útokům domácích zdatně bránila, měla sice méně šancí než domácí, přesto měl Slovák s jejich výpady dost práce. V polovině mohlo přijít vyrovnání. Kotouč měl na holi v oslabení Coufal, osmělil se a před Chvátalem hledal Šima. Tomu ale puk sklouzl z hole v nejméně vhodnou chvíli. Ani v dalších oslabení, kterých měla Břeclav požehnaně, se domácí útočníci nemohli prosadit nebo je k zoufalství přiváděl Chvátal, jenž dokazoval, že si formu z utkání univerzitního výběru přivezl i do Prostějova. Na konci druhé třetiny dostal Špaček dva tresty po sobě a Lvi se tak museli na začátku třetí dvacetiminutovky dlouho bránit ve čtyřech.

Právě v prvních několika minutách přišly klíčové okamžiky zápasu. Ve 43. minutě trefil Meidl tyč a za minutu čaroval Chvátal svou lapačkou proti pokusu Žajgly. Břeclav to vše ustála, přesto byla znovu vyloučena a tlak domácích pokračoval. Proti Patriku Šebkovi se Chvátal stihnul přesunout ve 47. minutě a stejným zákrokem zmařil bratrské dvojici Šebků radost i o deset minut později. Také Břeclav mohla potvrdit své vedení, ale střela Kuriála ani dorážka Klimoviče nedoputovala do prostějovské branky. Sudí si ovšem nejspíš řekl, že to Lvům bude znepříjemňovat až do konce. Dvě minuty před koncem vyloučil Matouše na čtyři minuty a Jestřábi přesilovku 13 sekund před koncem využili, Kolibár se trefil přesně k tyči.

Na řadu tak přišlo prodloužení. Oba týmy se v ně jako by už smířili s remízou, takže pět minut pouze z povinnosti odehrály. Zápas tak rozhodla až samostatné nájezdy. V těch uspěli břeclavští Sedláček s Matoušem, zatímco na druhé straně uspěl jen Meidl. Lvi tak přerušili sérii šesti proher a připsali si důležité dva body, zatímco jejich soupeři ze spodku tabulky prohráli.

Michal Konečný (trenér HC Břeclav): „Musím klukům vyseknout hlubokou poklonu. V zápase jsem je vůbec nepoznával. To snad ani nebyl ten tým z před Vánoc. Bojovali doslova jako lvi. Do puntíku plnili taktické pokyny a dobře bránili, navíc Jarda Chvátal chytal jako bůh. Bohužel, skoro celou třetí třetinu jsme odehráli v oslabení a hosté při power play vyrovnali. Jarda pochytal tolik tutovek a pak jim tam projde taková obyčejná střela. Ale dva body bereme všemi deseti, před zápasem jsme v to nedoufali. Bohužel se nám zranil Bolfík a utkání nedohrál ani Pavel Nohel, který si natáhl sval. Teď se musíme soustředit na sobotu a Uničov, k jistotě udržení se ve dvanáctce potřebujeme získat aspoň bod."

LHK Jestřábi Prostějov – HC Břeclav 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky: 60. Kolibár (Peštuka) – 13. Škápik (Sedláček), 65. rozhodující nájezd Matouš

Nájezdy: Duba nedal, Meidl dal, Kryl nedal – Sedláček dal, Škápik nedal, Matouš dal

Vyloučení: 5:10 Využití: 1:0

Rozhodčí: Volf

Sestavy:

LHK Prostějov: Slovák – Paška, Halouska, Staněk, Doseděl, Peštuka, Kolibár, Jedlička – Šimo, Duba ©, Šebek D. – Žajgla, Zachar, Meidl – Kryl, Šebek P., Coufal – Bartošek, Stejskal, Stráněl

HC Břeclav: Chvátal – Dora, Rajnoha, Vozdecký, Svoboda, Špaček, Škápik, Nedvěd – Nohel, Sedláček ©, Matouš, Čikl, Klimovič, Grmela, Zháňal, Fiedler, Chomič, Bolfík, Kuriál