Nejhorší vstup do zápasu si připravili břeclavští hokejisté pro hrstku svých fanoušků, kteří dorazili do přerovské Maxi-tip arény. Hned z prvního útoku Přerova musel břeclavský brankář Žurek lovit puk ze své sítě. Měl na tom však pramalou vinu, obrana Břeclavi totiž propadla a Sedlák z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Další studená sprcha přišla po 90 sekundách hry, kdy se k tyči trefil přerovský Menšík a bylo to 2:0. Nebylo proto divu, že Břeclav se ne a ne dostat do tempa. I nadále diktoval tempo hry domácí tým a Břeclav se bránila. Vymanit se z tlaku Zubrů mohli Lvi v 8. minutě, kdy dostali výhodu přesilové hry, kvůli výborné obraně domácích se však nemohli pořádně usadit v pásmu. Do první sirény už přes četné šance domácí svůj náskok nenavýšili, nebránila jim vtom ani tak břeclavská obrana, jako vlastní nepřesnosti. K ojedinělé šanci Lvů se deset sekund před koncem dostal Mráz, Tihlář v brance Přerova ho ale vychytal.

Ve druhé třetině se opět hodně zapotil Žurek, který musel čelit hned čtyřem oslabením. Přestože ani jednu početní výhodu nedokázali domácí využít, měl břeclavský brankář hodně štěstí při střele Pavlase, která se zastavila až o břevno. Chvíli nato vytáhl Žurek skvělý zákrok i proti stahovačce domácího Ditricha. Na druhé straně mohl snížit ve vlastním oslabení Hlouch, jeho střelu ale Tihlář na poslední chvíli pokryl. Přes všechnu Žurkovu snahu a umění však domácí nakonec navýšili svůj náskok ve 36.minutě z hole obránce Vlčka.

Do třetí třetiny vstoupila lépe Břeclav. Ve 43. minutě měl největší šanci Lvů v dosavadním průběhu zápasu Novosad, který zůstal chvíli osamocen před přerovskou brankou. V rozhodující chvíli však jeho střelecký instinkt selhal a trefil pouze rameno Tihláře. Alespoň jiskru naděje dal o chvíli později Břeclavským obránce Tomáš Bokroš, který se za projevenou důvěru odměnit trenérovi nechytatelnou bombou do horního růžku domácí branky – 3:1. To vše ale bylo zbytečné, protože v 50. minutě si domácí zahráli dvojnásobnou přesilovku a nabídnutou šancí nepohrdli. Střela domácího kapitána Faltýnka od modré čáry proplachtila až za záda Žurka a Přerov opět vedl o tři branky – 4:1. Tento stav zůstal na ukazateli skóre i po závěrečném hvizdu, přestože domácí Sprušil měl obrovskou šanci zvýšit, ale puk kolem tyky do branky nedostal.
Autor: Martin Daneš

HC Zubr Přerov – HC Břeclav 4:1 (2:0, 1:0, 1:)

Branky a nahrávky: 1. Sedlák (Sprušil, Faltýnek), 2. Menšík (Kotásek, Pavlas), 36. Vlček (Menšík, Goiš), 50. Faltýnek (Sedlák, Ditrich) – 46. Bokroš (Mráz)
Vyloučení: 1:7 Využití: 1:0
Diváků:
Rozhodčí: Škrobák - Novotný, Šimčík
Poměr střel:
Nejčastěji střílející hráč BV:

Sestavy:

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska - Ditrich, Sedlák, Sprušil - Hanák, Kočara, Kotásek - Kolář, Menšík, Goiš - Coufal, Martinák, Nedbal

HC Břeclav: Žurek - Bokroš, Nedvěd, Habrovec, Gajda, Strýček, Dora, Prachař, Kárný, Pelán, Mráz, Čikl, Hlouch, Klimovič, Sedláček, Kuriál, Gabriška, Nekvasil, Novosad